Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Vieslekcijā skaidros būvju informācijas modelēšanas nozīmi ēku energoefektivitātes un komforta palielināšanā

28. marts, 2023

Lai vairotu izpratni par būvju informācijas modelēšanas (BIM) nozīmi ēku energoefektivitātes un komforta palielināšanā un papildinātu zināšanas par ilgstspējības principiem arhitektūrā, RTU Arhitektūras fakultātes un citu fakultāšu studenti, mācībspēki un citi interesenti ir aicināti 30. martā plkst. 14.30 apmeklēt Maltepes Universitātes (Turcija) docenta Šahrjara Habibi (Shahryar Habibi) vieslekciju «From Research Planning to Experimental Activity for Hypothesis Validation». Vieslekcija notikts RTU AF telpās, Ķīpsalas ielā 6, 116. auditorijā un būs angļu valodā.

Vieslektors iepazīstinās ar dažādu ēku simulācijas rīku un optimizācijas metožu kombinēšanas stratēģiju. Viedo sistēmu izmantošana apvienojumā ar BIM var uzlabot ne tikai būvniecības procesu, bet arī veicināt alternatīvu pieeju izpēti. Šahrjars Habibi skaidros, kā viedās sistēmas var palīdzēt iegūt pārskatu par izmantotajām metodēm un iegūtajiem rezultātiem, kas saistīti ar ēku energoefektivitātes un iekštelpu  vides kvalitātes uzlabošanu.

Šahrjars Habibi ir Itālijā licencēts arhitekts un konsultants un pētnieks ilgtspējas jautājumos. Doktora studiju laikā viņš ir izstrādājis unikālu un inovatīvu metodi, lai pētītu lietotāju un vides parametru mijiedarbību komforta, ilgtspējības un vieduma uzlabošanai apbūvētā vidē. Šahrjars Habibi par savu inovatīvo pētījumu saņēma prestižo «Nicolò Copernico 2016» balvu. Strādājot dažādās universitātēs un uzņēmumos, viņš ir ieguvis daudzpusīgu profesionālo pieredzi un var lepoties arī ar plašu pētniecības pieredzi fasāžu, pasīvo māju koncepciju, energoefektivitātes projektu un gudru ēku jomā. Pašlaik viņa pētījumi aptver arhitektonisko telpu projektēšanas metodoloģijas izpēti, fokusējoties tieši uz viedām telpiskām sistēmām. Šahrjars Habibi ne tikai nodarbojas ar izpēti, bet arī pats projektē energoefektīvas ēkas, galvenokārt koncentrējoties uz pārdomātas ilgtspējīgas apbūves risinājumu attīstību.