Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

RTU jauno arhitektu izlaidums savu rokrakstu un idejas demonstrē diplomprojektu izstādē «VIENKOPUS»

22. februāris
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistra grādu arhitektūrā un arhitekta profesionālo kvalifikāciju šogad iegūst 30 absolventi. 24. februārī plkst. 17.30 RTU Arhitektūras fakultātes (AF) ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā, tiks atklāta diplomprojektu izstāde «VIENKOPUS», kurā varēs iepazīties ar jauno arhitektu rokrakstu un idejām. Savukārt plkst. 18 zīmētavā, 4. stāvā, notiks izlaidums un svinīgā diplomu pasniegšanas ceremonija.

Rūdīti globālās pandēmijas izraisīto attālinātās un hibrīdās saskarsmes grūtībās, šī gada RTU AF absolventi novērtē klātienes pleca sajūtu un iespēju būt kopā, tādēļ diplomprojektu izstādei dots nosaukums «VIENKOPUS». Dažāda profesionālā mēroga izpētes darbos un projektu risinājumos absolventi demonstrē ar kultūrtelpas paplašināšanas, vēsturiskā mantojuma saglabāšanas, apjomu arhitektūras un daudzfunkciju vides veidošanas līdzekļiem.

Izstādē citu darbu starpā varēs iepazīties ar Pāvila Rubeža piedāvāto attīstības vīziju vēsturiskai kuģu būvētavas teritorijai Liepājas Karostas apkaimē, kas paredz teritorijas atvēršanu sabiedrībai un reintegrēšanu pilsētvidē, radot jaunu gājēju savienojumu ar apkārtējo vidi, kā arī vēsturisko būvapjomu kā izzūdošu vērtību izcelšanu apkārtējā reģiona kontekstā ar mūsdienīgu risinājumu palīdzību. Jaunos arhitektus interesē arī cilvēka un vides attiecību veidošanās sociālie un telpiskie principi, tas, kā veidojas sabiedrības identificēšanās ar vidi un tajā notiekošajām aktivitātēm.

Roberta Fišere savā diplomprojektā izstrādājusi Rīgas Eksportostas lokalplānojumu, kas veicina saiknes atjaunošanu starp ostu un pilsētu. Lai radītu daudzveidīgu, iekļaujošu un ilgtspējīgu pilsētvidi, jaunā arhitekte piedāvā teritorijā esošo noliktavas ēku pārbūvēt par daudzfunkcionālu pasažieru termināli un laikmetīgās mākslas centru.

Lai noskaidrotu esošās iespējas un piemērus vidēja un liela mēroga pašpietiekamām peldošajām pilsētām pasaulē 20. un 21. gadsimtā, Jānis Vēveris savā maģistra darbā ir analizējis galvenos ekoloģiskos, klimatiskos un pilsētbūvnieciskos ieguvumus, ko spētu nodrošināt peldošo pilsētu realizācija, un apkopojis informāciju par pasaulē optimālākajām vietām pirmo peldošo pilsētu realizācijai. Diplomprojektā par projekta pamatnes risinājumu mērķtiecīgi izvēlēta pusiegremdes tipa platforma analogi tādām, ko izmanto arī naftas staciju uzstādīšanai pasaules okeānā, tādejādi vizualizējot iespēju, kā šādas platformas nākotnē varētu tikt izmantotas ilgtspējīgākiem mērķiem.

Ilgtspējības betona izmantošanas iespējas savā maģistra darbā pētījis Dāvis Jansons. Viņš izveidojis projektu Latvijas tēlniecības muzejam teritorijā, kuru šobrīd apdzīvo Latvijas Mākslinieku savienības radošais kvartāls «Kombināts MĀKSLA». Jaunie apjomi projektēti dažādu veidu betona konstrukcijās, uzsverot betona čaulas un 3D drukāta betona sniegtās iespējas.

Kristiāns Romanovskis par sava diplomprojekta mērķi ir izvirzījis pilsētas iedzīvotāju fiziskās un garīgās veselības uzlabojošā pilsētas ārtelpas veidošanu. Viņš definējis teorētiskās un praktiskās pamatnostādnes sporta parka izveidei pilsētvidē un piedāvā Rīgā, teritorijā starp Hanzas ielu un Emīla Melngaiļa ielu veidot sporta parku – publisku un zaļu vietu, kur ikviens, neskatoties uz vecumu, dzimumu, sociālo stāvokli, visos gadalaikos varētu uzlabot savu labsajūtu un veselību.

Pēckara modernās kustības ēku liktenis mūsdienu pilsētvidē nodarbinājis Solvitu Bernandi. Viņa piedāvā pēckara modernās kustības būves kvartālā Talsu centrā integrēt vēsturiskajā pilsētvidē, izmantojot labiekārtojuma risinājumus, sakārtojot transporta un gājēju plūsmu un nodrošinot savstarpēju funkcionalitāti. Bijušo sakaru ēku saudzīgi pārbūvējot, paaugstinās tās energoefektivitāte. Autore piedāvā ēkai jaunu - publisku un dzīvojamo funkciju, bet nemaina tās vizuālo tēlu. Vienlaikus lietota eksperimentālās saglabāšanas pieeja, daļēji atstājot ēkas oriģinālo, padrupošo ķieģeļu fasādi. Tā konceptuāli atklāj ēkas stāstu un var ieinteresēt sabiedrību šī laika arhitektūras vēstures izzināšanā.

Izstāde «VIENKOPUS» RTU AF ātrijā būs skatāma līdz 24. martam.

Pasākumu atbalsta: gāzbetona un autoklāvētā gāzbetona produktu ražotājs «Bauroc», jumta segumu un jumt aksesuāru izplatītājs «Vinteko», arhitektu birojs «Būvdizains», durvju ražotājs un interjera un apdares materiālu izplatītājs «Reaton», ūdens savākšanas un attīrīšanas sistēmu ražotāja pārstāvis «ACO Nordic», sausās būves materiālu un sistēmu ražotājs «Knauf», uzņēmums «Saint-Gobain» plaša spektra būvniecības materiālu ražotājs un izplatītājs un pakalpojumu sniedzējs būvniecības jomā, grīdas sistēmu un būvniecības līmju ražotājs «Forbo».

Kopīgot rakstu

Raksta pielikumi

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

22. februāris plkst. 10:27

Līdzīgi raksti

Jaunumi