Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras fakultātes veidotā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» skatāma Daugavpils domē

1. jūnijs, 2021

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) izveidotā ceļojošā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» no Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas «Saules skola» aizceļojusi uz Daugavpils domi.

Domes 1. stāva foajē eksponēti 15 RTU AF absolventu diplomdarbi, kas tapuši laika posmā no 2015. Līdz 2020. gadam. Daži no tiem ir tieši saistīti ar Latgales reģionu, piemēram, vairāku objektu attīstību Aglonā, Balvos, Preiļos, Līvānos un Daugavpilī. Izstādē var iepazīties arī ar arhitekta Kristapa Vestmaņa vīziju lidostas izveidei Daugavpilī. Saskaņā ar autora redzējumu, gaisa mezgls varētu kļūt gan par pasažieru, gan par kravas gaisa satiksmes centru, kā arī par Lociku īpašu simbolu. Jaunais arhitekts rosina Daugavpilī izveidot arī mazās aviācijas skolu.

Izstāde Daugavpils domē apmeklētājiem būs atvērta līdz Jāņiem. Aicinām skatītājus izstādes apskates laikā rūpīgi ievērot visus spēkā esošos epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir noslēdzošais pasākuma Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam. Izstādes veidošanā piedalījās: Arhitektūras fakultātes zinātņu prodekāne profesore Sandra Treija, kuratore Velta Holcmane, projekta vadītāja Evita Serjogina un māksliniece Kima Abramova.

Kopš pērnā gada novembra izstāde bija eksponēta RTU AF ātrijā, bet nu tā uzsāk ceļojumu pa Latviju. Daugavpils ir pirmā izstādes pieturvieta. Vēlāk izstāde priecēs apmeklētājus arī Cēsīs, Dobelē, Liepājā un Ventspilī.