Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

Izsludināta pieteikšanās Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendijai

11. februāris
.
.

Pateicoties Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesora Ivara Strautmaņa (1932—2017) ziedojumam, nodibinājums «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds» reizi gadā izsludina pieteikšanos uz Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju.

Līdz 19. februārim RTU Arhitektūras fakultātes profesionālās maģistra studiju programmas 1. un 2. kursa student var iesniegt savus pieteikumus stipendijas konkursā. 

Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendijas mērķis veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā, piedāvājot visplašāko paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā.

Konkursa kārtībā viens students saņems stipendiju 1200 EUR vērtībā.

Stipendija tiks izmaksāta divās daļās:

  • puse jeb 600 EUR - līdz 2021. gada marta beigām;
  • otra puse jeb 600 - līdz 2021. gada aprīļa beigām.

Lai pieteiktos konkursam, pretendentiem jāiesniedz dzīves apraksts (Curriculum Vitae) - informācija par profesionālo aktivitāti ārpus tiešās studiju programmas apguves. Pieteikumi jānosūta uz e-pastu: , līdz 2021. gada 19. februārim (ieskaitot), kā arī jāaugšuplādē nodibinājuma «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds» mājaslapā, kur papildus jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa.

Konkursa nolikums

Arhitekts Ivars Strautmanis bijis daudzpusīga personība – vairāku pilsētbūvniecības projektu un dzīvojamo ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. Līdzās arhitekta praksei viņu vienmēr interesējusi arhitektūras filozofija un māksla. Profesors ir veicis pētījumus arhitekta veidotās telpiskās uztveres laukā, kā arī izveidojis teorētiskās pamatnostādnes arhitektūras un mākslas sintēzē. I. Strautmani pazina arī kā talantīgu grafiķi, kura rokraksts izceļas ar lakoniskām līnijām un izcilām perspektīvām. Būdams smalks vērotājs, Ivars Strautmanis savos darbos niansēti dokumentējis šķietami ikdienišķas ainas un iespaidus par apkārt notiekošo. Viņš atzinis, ka gan arhitektam, gan māksliniekam ir svarīgi saglabāt spēju uz vienu un to pašu lietu paskatīties no dažādiem skatu punktiem un arvien atklāt tajā ko jaunu. I. Strautmanis beidzis Latvijas Valsts universitātes Arhitektūras nodaļu (1956). Strādājis Rīgas pilsētas Arhitektūras un celtniecības nodaļā un Rīgas Ģenerālā plāna birojā. Kopš 1966. gada I. Strautmanis strādājis ar topošajiem arhitektiem. Akadēmiskajā darbā profesors vienmēr ievērojis jauno arhitektu spējas un veicinājis to attīstīšanu. Viņš bija pirmais Latvijas arhitekts, kurš aizstāvējis doktora disertāciju (1975). 1978. gadā kļuvis par profesoru, no 1985. līdz 1997. gadam vadījis Arhitektūras un pilsētbūvniecības katedru, no 2005. līdz 2006. gadam bijis fakultātes dekāns. I. Strautmanis bijis Latvijas Reģionālās arhitektūras akadēmijas prezidents (kopš 1993. gada) un Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors (2001). 2002. gadā profesors apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 
 
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

11. februāris plkst. 11:34

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_