Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Balijas arhitektūras skolu absolventu diplomdarbu konkurss «BAUA Awards 2023»

9. novembris, 2023

9. novembrī Kauņas Tehnoloģiju institūtā, Lietuvā notiks Baltijas Arhitektu savienības asociācijas (BAUA) organizētais Baltijas arhitektūras skolu absolventu diplomdarbu konkurss «BAUA Awards 2023», kurā noskaidros labākos maģistra darbu autorus.

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti konkursā pārstāvēs Dāvis Jansons un Roberta Fišere.

Konkursa mērķis ir iepazīstināt arhitektūras studentus, profesionālās aprindas un plašāku interesentu loku ar jauno arhitektu idejām un apbalvot labāko darbu autorus. Maģistra darbu izstāde atspoguļo arhitektūras izglītības rezultātus un kvalitāti Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, sniedz iespēju salīdzināt visās konkursā pārstāvētajās arhitektūras skolās izmantotās izglītības metodes un programmas, kā arī veicina sadarbību un pieredzes apmaiņu jauno arhitektu un arhitektūras skolu starpā. Arhitektūras studentiem konkurss ir iespēja parādīt savu radošo potenciālu, iegūt novērtējumu un atsauksmes no profesionāļiem un starptautiskās arhitektu kopienas.

Konkursa skatei nominēti 12 studentu projekti no septiņām Baltijas arhitektūras skolām: Rīgas Tehniskās universitātes, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA, Igaunijas Mākslas akadēmijas, Tallinas Tehnoloģiju universitātes, Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes, Viļņas Mākslas akadēmijas un Kauņas Tehnoloģiju universitātes.

Pretendentus balvai izvirza augstskolu arhitektūras programmu vadība. Savukārt konkursam pieteiktos diplomdarbus vērtē starptautiska žūrija.

«BAUA Awards» kopš 2012. gada katru gadu norisinās kādā no Baltijas valstīm.

Konkursa norisi Latvijā koordinē: Matijs Babris, Andra Marta Babre, Juris Poga.

Kalendārs