Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Arhitektu Edvīna Vecumnieka un Daiņa Bērziņa akvareļu un pasteļu izstāde

14. aprīlis, 2023 - 14. maijs, 2023

Līdz 14. maijam Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē ir skatāma arhitektu Edvīna Vecumnieka un Daiņa Bērziņa akvareļu un pasteļu izstāde. Abus arhitektus saista ne vien vairāk nekā divdesmit gadus ilgs darbs kopīgi veidotā arhitektu birojā, bet arī radošas izpausmes tēlotājmākslā.

Edvīns Vecumnieks un Dainis Bērziņš gadu gaitā izstrādājuši un īstenojuši būvprojektus gan dzīvojamām un publiskām ēkām, interjeriem, publiskās ārtelpas risinājumiem un vides objektiem, gan ēku renovācijai un revitalizācijai. Strādāts arī pie tādu nacionāli nozīmīgu arhitektūras pieminekļu kā Rīgas Brāļu kapi un Brīvības piemineklis uzturēšanas un restaurācijas.

Līdzās celtniecības projektiem, ilgstošā sadarbībā ar tēlniekiem Artu Dumpi un Ģirtu Burvi, izstrādāti un īstenoti projekti, kas apvieno arhitektūru un tēlotājmākslas sintēzes elementus. Tā, piemēram, veidoti piemiņas ansambļi Otrā pasaules karā kritušajiem latviešu leģiona karavīriem Lestenē, projektēti apvienoti apbedījumu ansambļi Otrā pasaules karā kritušajiem vācu karavīriem Beberbeķos, Rīgas II Meža kapos un Valkā.

Edvīns Vecumnieks (1935) arhitekta arodā darbojas vairāk nekā 60 gadus. Kopš arhitektūras studenta gadiem Edvīnu Vecumnieku interesējusi akvareļglezniecība, mākslinieciskās iemaņas apgūstot tēlnieka Kārļa Baumaņa vadībā arhitektūras fakultātē.

Dainis Bērziņš (1955) arhitekta specialitātē aizvadījis visu mūžu. Ilgstoši strādājis par docētāju Rīgas Tehniskas universitātes Arhitektūras fakultātē. Vienlaikus darbībai arhitektūrā arī zīmējis un gleznojis. Dainis Bērziņš ir Liepājas mākslinieku biedrības «Mākslas kolēģi» biedrs. Galvenokārt glezno ainavas pasteļa tehnikā tieši dabā, darbu pabeidzot praktiski vienā paņēmienā. Retāk tiek zīmētas vai gleznotas klusās dabas, portreti, akti.

Kalendārs