Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras fakultāte, īstenojot Erasmus+ projektu «ECOBUILT Open House», piedalās jaunas maģistra programmas veidošanā

23. marts, 2023

Lai iepazītos ar ekoloģisku dzīvesveidu, ilgtspējīgu būvniecību un studiju iespējām Rīgas Tehniskajā universitātē, 21. martā Arhitektūras fakultāti un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina Tehnoloģiju institūtu apmeklēja vairāk nekā 100 Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Dizaina, Koka un metālmākslas, kā arī Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļas trešā un ceturtā kursa audzēkņi.

Pasākuma «Open House» laikā jaunieši piedalījās lekcijā par ilgtspējīgas attīstības un reģenerācijas pieejām arhitektūrā, apskatīja jauno arhitektu diplomprojektu izstādi un varēja noskaidrot, kā notiek iestājeksāmens zīmēšanā, un uzdot jautājumus par studiju norisi arhitektūras un dizaina programmās.

«Open House»  ir viena no Erasmus+ projekta «ECOBUILT Open House» aktivitātēm. RTU Arhitektūras fakultāte un Dizaina tehnoloģiju institūts ir šī projekta iniciatori un koordinatoti. Kopā ar partneriem no Dženovas Universitāti (Itālija) un Belgradas Universitāti (Serbija), īstenojot projektu, ir iecerēts izveidot jaunu, inovatīvu maģistra studiju programmu arhitektūrā, kur īpaša uzmanība būs pievērsta ilgtspējīgai attīstībai un videi draudzīgas apbūves radīšanai. Pabeidzot šo programmu, absolventi iegūs trīs valstu augstskolu diplomu.

Projekta partneri marta sākumā tikās starptautiskā konferencē Belgradā, kurā zinātnieki no dažādām Eiropas universitātēm stāstīja par savu pieredzi ekoloģiskas un ilgtspējīgas vides veidošanā, ēku renovācijā un rekonstrukcijā. Tikšanās laikā tika izvērtēts līdz šim paveiktais jaunās studiju programmas izveidē un apsprietas gaidāmās projekta aktivitātes.

Erasmus+ projekta «ECOBUILT Open House» mājaslapa