Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Ielūdzam uz profesora Jāņa Krastiņa lekciju par Rīgas jūgendstila arhitektūru

1. novembris, 2021

9. novembrī plkst. 19.30 Britu-latviešu biedrības rīkotā konferencē Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš stāstīs par Rīgas jūgendstila arhitektūru.

Profesors Krastiņš ir  pazīstams kā jūgendstila pētnieks. Jūgendstils ir mākslas – īpaši arhitektūras un dizaina – stils, kas strauji izplatījās Eiropā 19. gadsimta pašās beigās, kļūdams par spēcīgu kultūras virzienu laikā līdz Pirmajam pasaules karam. Jūgendstila («jaunais» stils - no vācu valodas) pamatā ir mākslu sintēze, kas izpaužas gan lietišķajā, gan tēlotājmākslā, gan arhitektūrā. Tas ir stils ar tuvošanos simbolisma filozofijai. Arhitektūrā tas ienāca ar jaunu radošo metodi - no ērta un praktiska telpu izveidojuma atvasināt celtnes ārējo veidolu. Jūgendstilā raksturīgi arī stilizēti augu motīvi, liektas, neregulāras līnijas un asimetriska kompozīcija, taču ornamenti nav šī stila būtība.

Profesors uzskata, ka jūgendstils ir viens no visinteresantākajiem arhitektūras stiliem – tas ir ļoti radošs un daudzveidīgs.

Britu-latviešu biedrības rīkotajā lekcija «Art Nouveau in Riga and European Influence» norisināsies tiešsaistē Zoom platformā.

Lai saņemtu Zoom saiti, lūdzam nosūtīt e-pastu uz adresi: m.