RTU Latvijas Jūras akadēmija
RTU Latvijas Jūras akadēmija

Kompānijas «Hartmann Shipping Services» pārstāvji viesojas RTU Latvijas Jūras akadēmijā

12. aprīlis

11. aprīlī RTU Latvijas Jūras akadēmijā (LJA) viesojās vācu kompānijas «Hartmann Reederei» cilvēkresursu direktors kapteinis Jenss Grasmans (Jens Grassmann) un apmācību vadītāja Vanesa Gerdes (Vanessa Gerdes). Viesi ar RTU LJA direktora p.i. Ediju Štālu un docētājiem pārrunāja sadarbības iespējas, kā arī tikās ar studentiem.

Jens Grasmans iepazīstināja studējošos ar kompānijas tirdzniecības floti un jaunajiem kuģiem, kurus drīzumā paredzēts uzbūvēt, kā arī nākotnes ieceri divu vai trīs gadu laikā kļūt par pasaulē vadošo gāzes degvielas pārvadātāju. Savukārt, «Hartmann Reederei» apmacību vadītāja Vanesa Gerdes pastāstīja par jūras prakses un iespējām uz kompānijas kuģiem, kompānijas kadetu programmu studentiem no Vācijas, Latvijas, Polijas, Ukrainas un Ķīnas, kā arī profesionālās izaugsmes iespējām. Viesi piedāvāja sadarbību un atbalstu arī RTU LJA studiju procesa nodrošinājumam.
Atbildes uzrunā RTU LJA direktora p.i. Edijs Štāls pateicās par vizīti un atzīmēja, ka jūrniecības nozare strauji attīstās un pieprasījums pēc augsti kvalificētiem jūrniekiem – kuģu virsniekiem - ik gadu pieaug, tādēļ jūrniecības izglītības iestādēm jāuztur kontakti ar nozares uzņēmumiem, kā arī apsolīja turpināt iesākto sadarbību un informēt LJA studējošos par prakses iespējām uz «Hartmann Reederei» kuģiem.
RTU LJA sagatavo nozarē augsti kvalificētus un nozarē pieprasītus kuģu virsniekus  - kuģu vadīšanas, kuģu mehānikas un kuģu elektroautomātikas specializācijās, kā arī ir atvērta sadarbībai ar nozares uzņēmumiem un organizācijām.

12. aprīlis plkst. 11:42