RTU Latvijas Jūras akadēmija
Parādīt izvēlni
RTU Latvijas Jūras akadēmija

Jaunumi

Baltijas un Čehijas universitātes izstājas no organizācijas CESAER, kas atsakās no biedru rindām izslēgt Krievijas augstskolu

Baltijas un Čehijas vadošās tehniskās universitātes, solidarizējoties ar Ukrainu un akcentējot savu uzticību vispārcilvēciskajām pamatvērtībām un starptautiskajām tiesību normām, izstājas no Eiropas moderno inženierzinātņu universitāšu organizācijas (Conference of European Scools for Advanced Engineering Education and Research – CESAER), jo tā pēc garām diskusijām tomēr apstākļos, kad Eiropā plosās karš, nav no savu biedru rindām izslēgusi agresorvalsts Krievijas augstskolu – Tomskas Politehnisko universitāti, kas atklāti atbalsta Krievijas karu Ukrainā. Arī CESAER Direktoru padome nav balsojumā apliecinājusi skaidru pozīciju, ka minētajai Krievijas augstskolai nav vietas organizācijā.   

27. februāris

RTU turpinās atbalstīt Ukrainas studentu un zinātnieku darbu kara laikā

Jau divus gadus, kopš Ukrainu plosa karš, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sniedz atbalstu Ukrainas studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem, kuri raduši patvērumu Latvijā un šeit turpina darbu un studijas. RTU atbalsts Ukrainai būs arī turpmāk – līdz pat kara beigām un pēc tam, kad vajadzēs atjaunot valsti un novērst kara nodarīto postu. 

23. februāris

Latvijā, Lielbritānijā un Kanādā veidos unikālu testa vidi robotizētiem kuģiem

Starptautiskā projektā plānots attīstīt risinājumu vienota jūras attālinātās vadības centra (ROC – Remote Operations Centre) izveidei. Latviju projektā pārstāv Rīgas un Ventspils brīvostas, Liepājas Speciālā ekonomiskā zona, «Latvijas Mobilais Telefons» un Rīgas Tehniskā universitāte.

23. februāris