RTU Latvijas Jūras akadēmija
Parādīt izvēlni
RTU Latvijas Jūras akadēmija

Augstākās izglītības eksperti starptautiskā konferencē dalīsies pieredzē ziedojumu piesaistē un absolventu kopienas veidošanā

16. aprīlis
.
.
.

Kā augstskolām veiksmīgi veidot attiecības ar absolventiem un kādas ziedojumu piesaistes stratēģijas izvēlēties – par šiem jautājumiem notiks diskusijas starptautiskajā konferencē «Nordic Summit 2024», ko rīko prestižā organizācija «The Council for Advancement and Support of Education» (CASE) un kas 17. un 18. aprīlī notiks Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Savās zināšanās par minētajiem tematiem dalīsies Ziemeļvalstu vadošo universitāšu  eksperti absolventu, ziedojumu piesaistes un komunikācijas jomā.

«Absolventu kopienas veidošana un stiprināšana Latvijā patlaban ir attīstības stadijā. Ir svarīgi šajā jomā veicināt progresu gan Latvijā un visā Baltijā, gan arī plašākā reģionā, jo spēcīga absolventu kopiena palīdz nodrošināt zināšanu pārnesi no augstskolas uz industriju, ziedojumu piesaisti, kā arī savstarpēji atbalstošu un ilgtspējīgu izglītības sistēmu, kas sniedz milzīgu pievienoto vērtību gan studentiem, gan universitātei kopumā,» saka RTU Absolventu un ziedojumu piesaistes nodaļas vadītāja un CASE Ziemeļeiropas korpusa locekle Anita Straujuma. 

Viņa akcentē, ka ziedojumu piesaistes jomā ir ļoti svarīgi visu laiku pilnveidot zināšanas un darboties profesionāli, jo industrijas ziedojumi sniedz ne vien nenovērtējamu finansiālu atbalstu inovatīviem pētījumiem, bet arī palīdz studentu profesionālajai izaugsmei, veidojot praktisku saikni ar darba tirgu. 

Konferencē Ziemeļvalstu universitāšu pārstāvji lasīs lekcijas, kā augstskolām veidot attiecības ar absolventiem, piesaistīt ziedojumus un sniegt inovatīvas idejas mārketinga un komunikācijas stratēģiju plānošanā un realizēšanā. Paredzētas arī diskusijas un praktisku uzdevumu pildīšana, profesionāļiem apmainoties ar savu pieredzi. 

«Esam pagodināti, ka šāda mēroga konference notiek RTU, jo šī ir unikāla iespēja demonstrēt RTU nozīmīgo lomu gan Latvijas, gan Ziemeļvalstu, gan globālās izglītības kontekstā,» saka A. Straujuma.

CASE ir globāla bezpeļņas asociācija, kas strādā ar izglītības attīstības un augstskolu un absolventu attiecību veidošanas jautājumiem, nodrošinot būtisku atbalstu un resursus izglītības iestādēm visā pasaulē. Organizācijas dalībnieki pārstāv vairāk nekā 3600 augstākās izglītības iestādes 82 pasaules valstīs. 

Konferences programma 

Konferencē var piedalīties tikai iepriekš reģistrēti dalībnieki.  

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. aprīlis plkst. 13:28

Līdzīgi raksti

Jaunumi