Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras fakultātes Tēlotājmākslas katedras vadītāja Anita Meldere aicina uz personālizstādi

12. jūnijs, 2020

Mākslas galerijā «Bastejs», Rīgā, Alksnāja ielā 7, līdz 30. jūnijam skatāma RTU Arhitektūras fakultātes Tēlotājmākslas katedras vadītājas gleznotājas Anitas Melderes izstāde «Es esmu šodiena».

Anita Melderes darbi allaž ir enerģijas piesātināti un krāsām bagāti. Viņa ir viena no spilgtām ekspresiju meistarēm Latvijas glezniecībā. Abstraktajai glezniecībai māksliniece pievērsās 90. gadu sākumā, bet atpazīstamību ieguva 70. gados ar portretu un aktu gleznojumiem, kā arī klusajām dabām.

Gleznotāja atzīst, ka idejas jauniem darbiem bieži rodas, strādājot plenērā, vērojot un ieklausoties dabas norisēs.

Arī izstādē «Es esmu šodiena» Anita Meldere priecē skatītājus ar dabas iedvesmotām gleznām, kurās netrūkst košu krāsu, dabas iespaidu un emociju.

«Es esmu šodiena, ziedputekšņu mākonis, bēgumā atkāpušās jūras solījums un kvēlojošas ogles, kas sevī glabā tiklab cerības kā postu. Es esmu no krastiem izkāpis, vējā satrakots ezers un uzplēsta brūce. Es esmu upe, kas zina savu sākotni un izeju jūrā. Tu esi. Tev pieder esības brīnums un viss, kas ar Tevi ir noticis, izredzētība būt šīs pasaules daļai, spēja just un iespēja atstāt savu vēstījumu. Mums pieder un reizē nepieder nekas, jo uz šīs zemes nekas nav mūžīgs…vien cerība pārtapt tepat uz zemes un visumā saskaņā ar pasaules kārtību un Dieva gribu.» Tā Anita Meldere pamato izstādei izvēlēto nosaukumu un savas šī brīža sajūtas.

Aicinām noklausīties 15. jūnija Latvijas Radio 1 raidījumu «Kultūras rondo», kurā Anita Meldere stāsta par saviem darbiem, iedvesmas avotiem un radīprieku.

Un noskatīties sižetu LTV1 raidījumā «100 g kultūras».