Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Seminārā «Koka būvniecība Latvijā» diskutēs par koka būvniecības aktualizēšanu

18. augusts, 2022

18. augustā plkst. 14.45 akciju sabiedrība «Latvijas finieris» sadarbībā ar biedrību «Zaļās mājas» rīko semināru «Koka būvniecība Latvijā», lai turpinātu aktualizēt ar koka būvniecības veicināšanu saistītos jautājumus.

Par koka būvniecības attīstību Latvijā seminārā stāstīs Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes Arhitektūras projektēšanas katedras lektore Antra Viļuma.

Ar savu pieredzes stāstu semināra dalībniekus iepazīstinās «Latvijas Finiera» padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis, Par to, kas nosaka izvēli par labu kokam, runās Ogres novada Izpilddirektora vietniece Dana Bārbale. Savukārt par Latvijā ražotajām koka mājām pasaulē varēs uzzināt, klausoties biedrība «Zaļās Mājas» pārstāvja Kristapa Cepļa stāstījumu.

Semināra noslēgumā dalībnieki varēs apskatīt rūpnīcas «Furniers» jauno noliktavas ēku Skaistkalnes ielā 2a. «Latvijas Finiera» rūpnīcas «Furniers» gatavās produkcijas noliktava ir viena no retajām lielizmēra koka konstrukciju industriālajām ēkām Rīgā.

SIA «REMM» arhitekta Inga Bērziņa izstrādātās un SIA «Castor Construction» īstenotās vairāk nekā 3750 m2 lielās noliktavas būvniecība tika uzsākta 2021. gada pavasarī.

Kopumā līmēto koka siju, CLT paneļu un citu koka konstrukciju veidā ēkā izmantoti gandrīz 400 m3 koksnes. Tas nozīmē, ka uz daudziem gadiem konstrukcijās no atmosfēras piesaistīts un noglabāts ogleklis vairāk nekā 350 tonnu CO2 ekvivalentā.

Apzinoties ekoloģiskās, ekonomiskās un sociālās priekšrocības, «Latvijas Finieris» jau pirms vairāk nekā 15 gadiem pieņēma stratēģisku lēmumu jaunu industriālo ēku būvniecībā pēc iespējas vairāk izmantot koksnes produktus. Kopš tā laika lielizmēra līmēto koksnes konstrukciju risinājumos realizētas divas SIA «Verems RSEZ» attīstības kārtas, saplākšņu ražošanas cehs rūpnīcā «Kohila Vineer» Igaunijā, Ķīmisko produktu rūpnīcas Impregnēšanas cehs Bolderājā, kā arī koksnes produkti plaši izmantoti vairākos mazākos būvniecības un renovācijas projektos.

Kalendārs