Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Lienes Jākobsones lekcija «LIGHT, VIEWS, TRANSPARENCIES»

15. februāris

15. februārī plkst. 13.00 RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē, Durbes ielā 4, Rīgā, notiks arhitektes Lienes Jākobsones lekcija «LIGHT, VIEWS, TRANSPARENCIES».

Liene Jākobsone ir viena no vadošajiem partneriem arhitektūras un dizaina birojā Sampling. Šī arhitektūras prakse, kuru Liene 2010. gadā dibināja kopā ar beļģu izcelsmes arhitektu Mantenu Devrīntu (Manten Devriendt), darbojas starptautiski, starpdisciplināri un izteikti konceptuāli. Darbības laikā realizēts plašs spektrs projektu: gan dažādu funkciju ēku jaunbūves un pārbūves, gan plašāku teritoriju attīstības koncepcijas, gan ekspozīciju un produktu dizains. Biroja darbiem veltītas publikācijas gan Latvijā, gan ārvalstīs, un tiem tikušas piešķirtas godalgas, balvas un citas atzinības. Abi vadošie partneri ir starptautiski aktīvi arī akadēmiskajā vidē: lasa lekcijas, vada radošās darbnīcas un seminārus, kā arī īsteno pētījumus un izstrādā publikācijas.

Liene Jākobsone aktīvi darbojas arī akadēmiskajā vidē. Viņa ir Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta direktore; ieguvusi zinātņu doktores grādu, maģistra diplomu dizainā, kā arī arhitektes kvalifikāciju. Kā pētniece Liene strādā pie starptautiskiem pētniecības projektiem, un lasa lekcijas gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan citās Eiropas augstskolās.

Lekcija noritēs cikla «Daylight Talks» ietvaros, un to rīko «VELUX» sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūtu.

Moderatore Dina Suhanova. Lekcija noritēs angļu valodā, un pasākuma laikā tiks veikts video ieraksts.

Sīkāka info:

Kalendārs