Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Latvijas Arhitektūras skolu plenērs

19. - 23. septembris, 2022

No 19. līdz 23. septembrim norisināsies gadskārtējais Latvijas Arhitektūras skolu plenērs, kurā piedalīties un radīt idejas urbānās vides atjaunošanai Ukrainā aicināti arī RTU Arhitektūras fakultātes studenti.

Līdz šim visos Latvijas Arhitektūras skolu plenēros dalībnieki ir izstrādājuši idejas dažādu teritoriju attīstībai Latvijā – Rīgā, Pierīgā un Jelgavā. Šogad pasākuma laikā bija iecerēts meklēt risinājumus Otrā pasaules kara rezultātā deformētās Vecrīgas urbānās vides laikmetīgai transformācijai. Diemžēl Krievijas izvērstā agresija pret Ukrainu ir mainījusi akcentus un izvirzījusi citas prioritātes. Pasaule šobrīd ir koncentrējusi uzmanību uz visa veida palīdzību šīs agresijas upuriem – ukraiņu tautai.

Lai arī ukraiņu cīņa ar okupantiem vēl rit pilnā sparā, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, domājot par nākotni, jau ir uzdevis Ukrainas Ministru kabinetam izstrādāt programmu Krievijas iebrucēju iznīcināto Ukrainas pilsētu atjaunošanai. Ir grūti aptvert visu postījumu apmēru, jo agresora armija vēl aizvien turpina mērķtiecīgu apdzīvoto vietu iznīcināšanu, tomēr nozīmīgs ir šāda jauncelsmes procesa uzsākšanas fakts.

Līdz ar to šogad Latvijas Arhitektūras skolu plenēra tēma būs urbānās vides atjaunošana Ukrainā. Iecerēts, ka plenērā kopā ar topošajiem arhitektiem no Latvijas piedalīsies arī studenti no Ukrainas – gan tie, kuri vēl arvien atrodas savā tēvzemē, gan tie, kuri pametuši Ukrainu un devušies bēgļu gaitās.

Pieteikties dalībai plenērā

Plenēra programma