Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Jauno arhitektu diplomprojektu izstāde «Sapņu struktūras»

8. marts - 5. aprīlis

«Radīt vietas, ko cilvēki iepriekš nav piedzīvojuši, tādas, kas paliek atmiņā un dod sapni par nākotni,» tā, citējot japāņu autodidaktu arhitektu Tadao Ando, savu pasaules redzējumu un sajūtu raksturo 33 jaunie arhitekti, kuru diplomprojekti līdz 5. aprīlim skatāmi izstādē «Sapņu struktūras» Rīgas Tehniskās universitātes  Arhitektūras un dizaina institūtā (RTU ADI), Ķīpsalas ielā 6, 1. stāvā.

Inovatīvu un ilgtspējīgu pieeju meklēšana kultūrvēsturisku objektu un pilsētvides atdzīvināšanai, sabiedrībai aktuāli sociālie jautājumi, iedzīvotāju aktīvāka iesaiste apkaimju un dzīvestelpas pilnveidošanā, ir temati, kurus savos pētījumos un diplomprojektos risina šā gada RTU ADI absolventi. Piemēram, Laura Bidzāne meklējusi iespējas paplašināt Dzelzceļa muzeju, veidojot to kā atvērtu sociālās komunikācijas vidi ar iekļaujošu publisko ārtelpu. Jaunā muzeja ēka ir kā savienojumu starp vēsturiskajiem apjomiem.

Danna Degle pētījusi dažādus arhitektūrā balstītus pilsētvides dzīvināšanas principus un izstrādājusi vadlīnijas Vidzemes tirgus kvartāla dzīvināšanai.

Veidojot vīziju Bērzes dzirnavu teritorijas attīstībai, Anna Tihanova apbūvē integrējusi atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas un iecerējusi, ka nākotnē šis kultūrvēsturiskais piemineklis būs Vides skola, kur ikviens varēs izglītoties, kā mazināt savu ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Iepazīstoties ar dažādām pieejām spēkstaciju projektēšanā, Tils Zigmunds Ozoliņš savā diplomprojektā radījis multifunkcionālu pētniecības centru, kas spētu mijiedarboties ar augstas drošības valsts mēroga kodolreaktoru.

Savukārt Daniils Klekers analizējis jauno tehnoloģiju nozīmi pilsētu atjaunošanā pēc katastrofām un kā iespējamo risinājumu dzīvojamās vides revitalizācijai Borodjankā, Ukrainā, piedāvā izmantot modernas moduļu mājas.

Visus jauno arhitektu diplomprojektus izstādē «Sapņu struktūras» būs iespējams aplūkot līdz 5. aprīim ADI ātrijā darbdienās no plkst. 9.00 līdz 20.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja izstādē – bez maksas.

Kalendārs