Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Izstādē skatāmi Rīgas 2. slimnīcas metu konkursa projekti

1. - 28. marts

Līdz 28. martam izstādē Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtā (RTU ADI), 4. stāvā, Ķīpsalas ielā 6 darbdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00 apskatāmi Rīgas 2. slimnīcas metu konkursā iesniegtie darbi.

Metu konkurss tika izsludināts 2023. gada 5. oktobrī. Kopumā arhitektūras metu konkursam ir iesniegti 12 meti. Metu vērtēšanas laikā ir saglabāta konkursa dalībnieku anonimitāte. Kopējais konkursa godalgu fonds ir 30 000 eiro, kas tiks sadalīts atbilstoši žūrijas komisijas lēmumam par godalgu fonda sadalījumu.

Metu konkursa mērķis ir iegūt arhitektoniski augstvērtīgu un funkcionāli pārdomātu, konkursa nolikumā un projektēšanas programmā ietvertajām prasībām atbilstošu un ekonomiski pamatotu metu SIA «Rīgas 2. slimnīca» piebūvei un lietderīgu, mūsdienu medicīniskās aprūpes prasībām atbilstošu esošās ēkas pārbūvi Ģimnastikas ielā 1, kas ir konstruktīvi savienots ar esošo slimnīcas ēku, kā arī iegūt priekšlikumu/piedāvājumu teritorijas labiekārtojumam, un izvēlēties būvprojekta izstrādātāju.

Konkursa teritorijas vietas un uzdevuma uzstādījumi bija sarežģīti un ar daudziem izaicinājumiem, tāpēc metus vispirms izskatīja Tehniskā komisija - Vācijas medicīnas tehnoloģijas eksperti Dr. Ing. Gerhard Kirmse un Tobias Raab, un sertificēta arhitekte Inese Maurāne, sagatavojot atzinumu par iesniegto metu atbilstību konkursa nolikuma un projektēšanas programmā noteiktajām tehniskajām prasībām un funkcionalitāti.

Iesniegtos metus vērtēja kompetenta žūrija: žūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Dripe, arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības biedrs; žūrijas komisijas locekļi: Sandris Petronis, SIA «Rīgas 2. slimnīca» valdes priekšsēdētājs, Vladimirs Ozoliņš, Rīgas pašvaldības Īpašuma departamenta direktors, Anna Vasiļjeva, arhitekte, Rīgas pašvaldības Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes Arhitektu nodaļas arhitekte - projektu vadītāja, Gunita Kalīte, arhitekte, Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Arhitektūras pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja vietniece, Uldis Balodis, arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis, Vita Rauhvargere, arhitekte, Latvijas Arhitektu savienības pārstāve.

Konkursa uzvarētāji - arhitektu birojs «Ozola&Bula» saņems galveno godalgu 14 000 eiro un arī tiesības projektēt slimnīcas jauno piebūvi un esošās ēkas pārbūvi.

Kopējais konkursa godalgu fonds bija 30 000 eiro. Ņemot vērā būtiskas atšķirības metu piedāvājuma funkcionālā risinājuma kvalitātē, žūrijas komisija nolēma trešo vietu nepiešķirt un godalgu fondu pārdalīt, attiecīgi piešķirot pirmo, otro vietu un trīs veicināšanas prēmijas.

Otro vietu un godalgu 10 000 eiro apmērā žūrijas komisija piešķīra piegādātāju apvienībai SIA «DR Arhitekti» un AS «Palast Architekts». Trīs veicināšanas godalgas 2 000 eiro apmērā tika piešķirtas SIA «DUAL arhitekti», SIA «Lauder Architects» un SIA «AB3D».

Rīgas domes Īpašuma departaments pārbaudīs godalgoto vietu ieguvēju atbilstību konkursa nolikumā izvirzītajām profesionālās klasifikācijas prasībām. Kopumā žūrijas komisija atzina konkursu par veiksmīgu un ieteica sākt sarunu procedūru ar konkursa uzvarētāju.

Projektēšanas izmaksas pirmajai un otrajai kārtai tiek plānotas aptuveni 700 000 eiro.

Konkursa meti izstādē RTU ADI būs apskatāmi līdz 28. martam

Kalendārs