Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Diskusija par arhitektūras izglītības stratēģisko attīstību

15. februāris

Lai izvērtētu arhitektūras izglītības faktisko stāvokli un spriestu par iecerētajām transformācijām, stratēģisko arhitektūras izglītības attīstību un Latvijas arhitektūras skolu absolventu karjeras iespējām un izaicinājumiem profesionālajā darbībā, 15. februārī plkst. 16.00-18.00 noriināsies Latvijas Arhitektu savienības (LAS), Arhitektu biroju asociācijas, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un diziana institūta (RTU ADI), Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA»  Arhitektūras un dizaina fakultātes (RISEBA FAD), Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta (LMA LMDAI), Izglītības un zinātnes ministrijas un Kultūras ministrijas pārstāvju diskusija. Tai pievienoties aicināts ikviens interesents!

Sarunas dalībnieki:

Latvijas Arhitektu savienība

• Juris Poga, LAS prezidents;
  • Linda Leitāne, LAS valdes priekšsēdētāja;
  • Arona Tomariņa, LAS Sertificēšanas centra vadītāja.

Arhitektu biroju asociācija

• Anda Kursiša, LAS valdes locekle un Arhitektu biroju asociācijas valdes locekle;
  • Arhitektu biroju asociācijas un darba devēju pārstāvis.

Rīgas Tehniskā universitātes Arhitektūras un dizaina institūts

• Māra Liepa-Zemeša, RTU ADI direktore;
  • Uģis Bratuškins, RTU ADI studiju programmas «Arhitektūra» direktors;
  • Elizabete Dreimane, RTU ADI studentu pašpārvaldes pārstāve.

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA»  Arhitektūras un dizaina fakultāte

• Rūdolfs Dainis Šmits, RISEBA  FAD dekāns;
  • Zane Vēja, RISEBA FAD Arhitektūras programmas direktore;
  • RISEBA FAD Studentu pašpārvaldes pārstāvis.

Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts

• Antra Priede, LMA studiju darba prorektore;
  • Dina Suhanova, LMA LMDAI pētniece;
  • Barbara Ābele, LMA Dizaina nodaļas profesore.

Ministrijas

• Dzintra Purviņa, Kultūras ministrijas eksperte un Nacionālās Arhitektūras padomes (NAP) pārstāve;
  • Lolita Rūsiņa, Kultūras ministrijas pārstāve;
  • Inese Stūre, NAP locekle un Izglītības ministrijas pārstāve.

Dalībnieki būs aicināti uzstāties ar īsu 5-10 minūšu ilgu ziņojumu, pēc tam plānota diskusija.

Sarunai varēs sekot līdzi tiešsaistē.

Kalendārs