Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Devīžu atvēršanas sanāksme starptautiskajam metu konkursam «Rīgas RoPax termināļa iecere»

17. aprīlis, 12:00

Trešdien, 17. aprīlī, plkst. 12.00 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta zīmētavā, Ķīpsalas ielā 6, 4. stāvā devīžu atvēršanas sanāksmē tiks paziņoti starptautiskā metu konkursa ar uzaicinātiem dalībniekiem «Rīgas RoPax termināļa iecere» rezultāti.

2023. gada 18. decembrī tika izsludināts starptautisks metu konkurss jauna, moderna un videi draudzīga pasažieru termināļa izbūvei Rīgā, Eksportostā. Jaunais terminālis varētu uzņemt līdz 150 kruīza kuģu un 540 kuģus gadā pasažieru un kravu segmentā. Tiek plānots arī atjaunot regulāru prāmju satiksmi un sakārtot Eksportostas dienvidu daļu.

20 hektāru ostas teritorijas sakārtošana, pievedceļu izbūve, ēkas pārbūve, trīs piestātņu rekonstrukcija un upes padziļināšanas izmaksas tiek plānotas 90 miljonu eiro apmērā, no kurām mazāk par pusi segs Rīgas brīvostas pārvalde, pārējo – privātais sektors.

Plānots, ka jaunā pasažieru termināļa būvniecība varētu sākties 2026. gadā un noslēgties 2028. gadā.

Metu konkursā tika iesniegti. Visi konkursa meti būs apskatāmi līdz 12. maijam Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtā 4. stāvā, Ķīpsalas ielā 6, darbdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00.

Kalendārs