RTU Studentu serviss
RTU Studentu serviss

«Tele2» izsludina pieteikšanos «Management Trainee» vadības prakses programmai

14. marts

Jauniešiem iespēja pieteikties prestižai un apmaksātai vadības prakses programmai. «Tele2» izsludina pieteikšanos prestižai 12 mēnešu Management Trainee jeb vadības prakses programmai, kuras ietvaros vienam jaunietim, kurš ieguvis vismaz bakalaura grādu, būs unikāla iespēja stažēties pie «Tele2» personāla departamenta direktores Aijas Bites-Ozeres. Šī programma, kuras laikā dalībnieks saņem atalgojumu, ir kā karjeras ātrgaitas šoseja jaunajiem talantiem, jo programmas dalībnieks iegūst neatsveramu vadības līmeņa pieredzi, kādu viena gada laikā nevar iegūt citur.

No klasiskās prakses iespējām Management Trainee atšķiras ar to, ka jaunietis vai jauniete 12 mēnešu garumā diendienā strādā kopā ar TOP līmeņa vadītāju, kas ir viņa mentors. Programmas mērķis ir dalībniekam sniegt neatsveramu vadības līmeņa pieredzi, iesaistot viņu dažādos uzņēmuma iekšējos procesos un svarīgāko lēmumu pieņemšanā, tāpēc programmas dalībnieks kļūst par pilntiesīgu uzņēmuma darbinieku, kas ikdienā darbosies uzņēmuma vadības komandas sastāvā.

«Šādu vadības prakses programmu, kas ir izplatīta daudzviet pasaulē, mēs Latvijā realizējam ceturto reizi. No iepriekšējas pieredzes varu teikt, ka šis ir unikāls un aizraujošs karjeras pieredzes gūšanas process talantīgākajiem un spilgtākajiem augstskolas absolventiem, kuri spēj ātri adaptēties un uzsūkt lielu informācijas apjomu. Tā ir nopietna profesionālā pieredze, jo programmas dalībniekam ir jārēķinās ar milzīgu darba tempu, risku uzņemšanos un iesaistīšanos vadības procesos,» stāsta «Tele2» personāla departamenta direktore Aija Bite-Ozere.

Runājot par to, kas tiek sagaidīts no jaunā programmas dalībnieka, Aija Bite-Ozere uzsver: «Kandidātam noteikti jāizceļas ar emocionālo inteliģenci un vienlaikus jāapzinās, ka personālvadības loma uzņēmējdarbībā ir kā maģiska bagāža, kas atbild un rūpējas par pašu vērtīgāko resursu uzņēmumā – darbiniekiem. Tādēļ bez pragmatisma un kritiskās domāšanas šajā pozīcijā neiztikt, jo galu galā galvenais uzdevums visiem ir sasniegt biznesa rezultātus. Un no šī cilvēka lielā mērā arī būs atkarīgs, cik jaudīgi un kādā noskaņojumā «Tele2» komanda to paveiks. Vienas no būtiskākajām īpašībām ir spēja «iekāpt citu kurpēs» un uzklausīt.»

Programmas dalībnieki karjeru turpina arī ārvalstīs

Laura Salmiņa ir veiksmes stāsts tam, kā jaunam talantam izaugt un iegūt iespējas veidot karjeru Latvijā un starptautiski. Laura bija pirmā «Tele2» vadības prakses programmas dalībniece 2018. gadā, veiksmīgi izturot lielo atlases konkursu, un gadu varēja strādāt līdzās «Tele2» finanšu direktoram Arnim Priedītim.  Pēc programmas noslēguma Laura pievienojās «Tele2» finanšu departamenta komandai Latvijā, savukārt šobrīd strādā «Tele2 IoT» Zviedrijā par pārdošanas vadītāju.

Atceroties dalību vadības prakses programmas konkursā, Laura saka: «Biju redzējusi līdzīgas prakses iespējas Skandināvijas valstīs un nopriecājos, ka parādījās šāda iespēja arī Latvijā. Daudz nedomājot pieteicos. Izaicinājumu pilnais atlases process ļoti atšķīrās no līdz tam piedzīvotā un vēl vairāk motivēja vēlmi uzvarēt, piemēram, uz fināla interviju bija jāierodas pulksten 6 no rīta un tika paziņots, ka tā aizņems visu dienu. Ierodoties izrādījās, ka jādodas uz Zviedriju, kur man vienam no «Tele2» grupas vadītājiem bija jāpamato, kāpēc konkrēti es esmu labākā uz šo pozīciju. Uzvarot konkursā, ieguvu ekskluzīvu iespēju būt augstākā līmeņa vadītāja labajai rokai, kas man ir devusi neatsveramu pieredzi mācīties un saprast to, kas man vislabāk padodas.»

Kā pieteikties vadības prakses programmai?

Jaunietim vai jaunietei, kas vēlas kandidēt uz vadības prakses programmu, ir jābūt vismaz bakalaura grādam personāla vadībā, ekonomikā, vadības zinātnēs vai uzņēmējdarbībā. Atlase, kas sastāvēs no vairākiem posmiem, dažādos aizraujošos veidos tiks novērtētas kandidātu līdera īpašības, spēja strādāt komandā, kritiskā domāšana un spēja reaģēt stresa situācijās.

Iepriekšējās Management Trainee programmas atlase:

Programmas dalībnieks, kurš būs izturējis atlases konkursu, 12 mēnešu praksi varēs sākt šī gada vasarā, saņemot labu ikmēneša atalgojumu un citus «Tele2» darbinieku labumus, piemēram, veselības apdrošināšanu, bezmaksas mobilo sakaru un interneta pakalpojumus, regulārus kursus un apmācības, iespēju strādāt attālināti u.c.

Pieteikties Management Trainee var «Tele2» mājaslapā līdz šī gada 31. martam.