RTU Studentu serviss
RTU Studentu serviss

Kā produktīvi pavadīt laiku un iegūt jaunas prasmes?

Situācijā, kad līdzšinējā lietu kārtība ir pilnībā izjaukta, tradicionālā pieejas studijām, laika pavadīšanai, jaunu prasmju ieguvei ne vienmēr noder. Šādā brīdī būtu jāmēģina domāt «ārpus kastes» un improvizēt, lai rastu veidus, kā gūt jaunu pieredzi.

• Veic brīvprātīgo darbu

Izmanto savas prasmes un talantus, lai palīdzētu pārvarēt krīzi sev un citiem. Ir daudzi veidi, kā iesaistīties un atbalstīt citus. Dažas no iespējām:

https://www.brivpratigie.lv/ https://paliec-majas.lv/ https://ulubele.org/

• Iemācies jaunas prasmes

Kādas jaunas prasmes vēlies apgūt nākamo pāris nedēļu laikā? Iemācīties lietot CorelDraw? Stresa vadību? Biznesa plānu rakstīšanu?

Ļoti labs risinājums ir izmantot tiešsaistes rīkus, ideāli bezmaksas, kurus tagad arvien vairāk plašākā klāstā piedāvā dažādas izglītības iestādes.

RTU pieejamie kursi

Starptautiski pazīstama e-apmācību platforma

Pasaules populārākās augstskolas piedāvā plašu bezmaksas tiešsaites kursu klāstu

• Sagatavojies telefonintervijām un tiešsaites video intervijām

Nākamajās nedēļās un mēnešos darba devēji praktikantus un darbiniekus meklēs, aizvien plašāk izmantojot attālinātas intervijas. Tiešsaites video intervijās galvenokārt tiek izmantots Skype, Whatsapp, Google Hangouts, Microsoft Teams, kā arī citas programmas. Ja vien jau nezini, kā tās lietot, iepazīsties ar tām un izmēģini tās kopā ar citiem tiešsaistē.

• Izveido vai atsvaidzini savu CV

CV būs labs, ja tas ir pārdomāts, uzrakstīts skaidri un saprotami, nebūs tukšs vai pārsātināts ar informāciju un bez gramatikas kļūdām, kā arī ne garāks par divām lappusēm (studentiem būtu ieteikums CV sagatavot uz vienas lappuses). Ir daudzi un dažādi CV formāti, bet galvenais atcerēties:

• Kāds ir CV mērķis?
  • Kādu pirmo iespaidu par sevi vēlies radīt?
  • Uz kādu vakanci un kādā uzņēmumā vēlies pretendēt?

Izveido vai papildini savu LinkedIn profilu

LinkedIn ir populārs biznesa kontaktu tīkls, kas ļauj atspoguļot katra profesionālās dzīves sasniegumus un palīdz atrast biznesa partnerus, darba devējus vai darbiniekus.

Šo portālu ļoti aktīvi izmanto personāla atlases speciālisti, un tāpēc, lai profilu būtu viegli atrast potenciālajam darba devējam, tev:

• Jāievieto lietišķa fotogrāfija;
  • Jāsagatavo pievilcīgs apraksts par sevi;
  • Jānorāda iegūtā izglītība un jāapraksta jūsu projektu un prakses / darba pieredze un sasniegumi;
  • Jānorāda valodu prasmes un jāizceļ jūsu profesionālās apstiprinātās prasmes («Endorsed Skills»);
  • Jādalās ar savu viedokli par profesionālās darba dzīves tēmām / aktualitātēm;
  • Jāpievieno savam profilam e-pasta adrese vai arī jūsu profesionālā mājaslapa, ja tāda ir.

Tiešsaites (online) tīklošanās

Tīklošanās joprojām ir nozīmīga, it īpaši šobrīd, atsvaidzinot esošos un dibinot jaunus kontaktus virtuālā vidē, jo tiem šobrīd var būt vēl lielāka loma. Vari aktīvi izmantot LinkedIn, Facebook, Twitter, kā arī citus sociālos tīklus, taču ir svarīgi atcerēties, kādu tēlu veido par sevi ar katru savu ierakstu vai komentāru.

Plašāka informācija: