RTU Studentu serviss
RTU Studentu serviss

Izdota grāmata – ceļvedis jaunajiem inženieriem

25. maijs, 2021

Maija sākumā pie lasītājiem Latvijā nonākusi izdevniecības «Sava grāmata» izdotā grāmata «Praktiski Padomi Jaunajiem Inženieriem». Grāmatas mērķis ir vienkāršā un saprotamā veidā parādīt, ka inženieru darbs nesastāv tikai no sarežģītiem aprēķiniem, bet ir daudzas samērā vienkāršas lietas, kuras inženiera darbā tiek izmantotas ikdienā.

Grāmatā ir daudz attēlu un ilustrāciju, un tā ir sarakstīta vienkāršā un viegli uztveramā valodā, lai to varētu lasīt gan tie, kas mācās skolā un tikai apsver iespēju apgūt kādu no tehniskajām profesijām, gan studenti, kas plāno startēt darba tirgū un sākt ceļu pretī karjeras virsotnēm. Tāpat grāmata būs interesanta arī esošajiem inženieriem, kuri noteikti atradīs kādu jaunu «knifiņu» un noderīgu informāciju.

Grāmatas autors Arvīds Jankauskis ir mehānikas inženieris ar vairāk nekā 9 gadu pieredzi prakstiskajā darbā, kurš strādājis ražošanas uzņēmumos Latvijā un labi pazīst inženieru darba specifiku Latvijā: «Mācoties augstskolā, ir ļoti liels uzsvars uz dažādu sarežģītu aprēķinu veikšanu. Taču, uzsākot darba gaitas, es secināju, ka nezinu tādas vienkāršas lietas kā materiālu veidi un izmēri, kuri, starp citu, visā pasaulē ir standartizēti un vienādi. Vēl praktiskajā darbā būtiski ir tas, lai iekārtas būtu ērti lietojamas, viegli saliekamas un izjaucamas, drošības apsvērumi, transportēšanai būtiski apsvērumi. Tāpēc es gribēju uzrakstīt grāmatu, kurā izstāstīt par tām lietām, kas ir būtiskas, uzsākot darba gaitas, un kas ir normāla ikdienas sastāvdaļa inženiera darbā, taču augstskolās par to nemāca un nerunā.»

Grāmatā ir 12 tehniskās nodaļas, 9 nodaļas ar karjeras padomiem un 6 pielikumi. Visas izklāstītās tēmas ir papildinātas ar vairākiem attēliem, lai būtu viegli saprotams, par ko ir runa. Visas nodaļas ir sarakstītas sarunvalodā un stāsta «konkrēti» par tēmu, izvairoties no liekvārdības un akadēmiskiem terminiem, tāpēc grāmatu ir viegli un ātri lasīt.

«Nedomāju, ka visiem grāmata ir jāizlasa no vāka līdz vākam. Bet es ceru, ka ikviens lasītājs atradīs kaut ko sev noderīgu – gan skolēns, kas tikai sapņo kādu dienu kļūt par inženieri, gan mani amata brāļi, kas noteikti uzzinās kaut ko jaunu, par ko līdz šim neaizdomājās un kas atvieglotu ikdienas darbu,» atzīst autors.

Grāmatu var iegādāties lielākajos Latvijas grāmatu tirdzniecības tīklos un grāmatu internetveikalā.