Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Studijas RTU turpinās attālināti

24. marts
.
.
Foto: Shutterstock

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) studijas un zinātniskais darbs turpinās attālināti laikā, kad «Covid-19» dēļ ir jāievēro piesardzības pasākumi un ar rektora rīkojumu līdz 9. jūnijam ir atceltas studiju nodarbības klātienē. 

Studijas notiek vairākās platformās 

Attālinātās studijas notiek trīs interneta platformās, kur var nodrošināt tiešsaistes lekcijas, kā arī RTU E-studiju vidē (Moodle), kur mācībspēki var ievietot studiju kursus, prezentācijas, mājasdarbus un pārbaudes darbus, kā arī citu studijām nepieciešamo informāciju. 

Tiešsaistes lekcijas RTU piedāvā platformās Microsoft Teams, Zoom un Cisco Webex, kur var organizēt video lekcijas, vebinārus, tiešsaistes tērzēšanu jeb čatu, kā arī var lekcijas ierakstīt un studenti tās var skatīties arī vēlāk jebkurā laikā. 

Atbalsts akadēmiskajam personālam un studentiem 

RTU IT departaments ir sagatavojis un akadēmiskajam personālam nosūtījis informāciju un lietošanas pamācību par visiem rīkiem, ko var izmantot studiju organizēšanai. Savukārt fakultāšu dekāni seko līdzi studiju organizēšanas procesam katrā fakultātē un informē Studiju departamentu un IT dienestu par nepieciešamo atbalstu. 

E-studiju vidē ir izveidota atsevišķa vietne «Atbalsts attālināto kursu organizēšanā», kur ir apkopota pamatinformācija mācībspēkiem un studējošajiem par tehniskajiem jautājumiem, metodiku, kā arī mācībspēki dalās ar pieredzes stāstiem par studiju organizēšanu attālināti, un ir arī nodrošināta iespēja uzdot jautājumus un savstarpēji komunicēt un sniegt atbalstu, ja tas nepieciešams.

Bibliotēka pieejama klātienē, jāievēro vairāki ierobežojumi

No piektdienas, 21. maija, tiks atvērtas darba vietas mācībām Centrālajā bibliotēkā P. Valdena ielā 5, 1. stāva lasītavā. Ieeja bibliotēkā no Zunda kanāla puses, darba laiks – no plkst. 10.00 līdz 16.00 darba dienās.

Lasītājiem jāņem vērā, ka, ierodoties, bibliotēkā būs jāreģistrējas, vienlaicīgi tajā varēs uzrurēties ne vairāk kā 25 personas, bet uzturēties varēs ne ilgāk kā trīs stundas. Tāpat apmeklētājiem būs jāievēru divu metru savstarpējā distance. Lasītavā izmantotās grāmatas jāatstāj uz lasītvas galdiem. 

Grāmatas lasītājiem jārezervē iepriekš un rezervētās grāmatas var saņemt nākamajā dienā pēc rezervācijas P. Valdena ielā 5, 1. stāvā. Grāmatas var rezervēt, rakstot uz e-pastiem ; ; ORTUS sadaļā Bibliotēka; PRIMO, bet konsultācijas par grāmatu rezervēšanu, zvanot 67089308, 67089450, 67089468, 67089102 darba dienās plkst. 9.00 – 17.00. Nodot grāmatas var tikai pašapkalpošanās automātā pie Centrālās bibliotēkas ieejas P. Valdena ielā 5.

Latvijas standartu datubāze pieejama Centrālās bibliotēkas 1. stāva lasītavā, Paula Valdena ielā 5.

Aicinām izmantot e-resursus ORTUS vai bibliotēkas mājaslapā. Konsultācijas par e-resursu izmantošanu, zvanot 67089102 darba dienās plkst. 9.00 – 17.00.

Dizaina fabrika ietur pauzi

Līdz 9. jūnijam ierobežota arī RTU Dizaina fabrikas atvērta tipa darbnīcas «theLAB» darbība, kurā RTU studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Atceltas un tiek pārplānotas arī aktivitātes RTU Dizaina fabrikas īstenotajās izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta programmās. Tas attiecas gan uz projekta «RTU Inovāciju granti studentiem» aktivitātēm «Demola Latvia», «RTU IdeaLAB», «Vertikāli integrēts projekts», «Produktu attīstības projekts», «Co.Lab», gan «EIT Climate-KIC» un «EIT Food» programmām. 

Tīklošanās pasākumi pārcelti uz laiku pēc 9. jūnija, savukārt individuālais darbs un koplekcijas notiek attālināti, piemēram, «Vertikāli integrēta projekta» komandas strādā attālināti pēc katras grupas vadītāja ieskatiem, «RTU IdeaLAB», «Demola Latvia» turpinās komandu individuālais darbs savstarpēji vai ar mentoriem online režīmā, bet «Produktu attīstības projekta» lekcijas notiks video formātā. Programmu koordinatori par aktualitātēm dalībniekus informē personīgi. 

«Covid-19» ieviesis izmaiņas arī ikgadējā 3D printēšanas konkursa norisē, ko organizē RTU Studentu parlaments un Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas kamaniņu sporta izlases treneri un mehāniķi Mārtiņu Rubeni, lai izgatavotu apbalvošanas modeļa prototipu Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Konkurss notiks digitālā formātā. 21. maijā komandas tiksies tiešsaistē un saņems atgriezenisko saiti par savām sākotnējām idejām. 28. maijā iecerētas 3D modulēšanas mācības online režīmā. No 29. maija līdz 3. jūnijam dalībnieki varēs saņemt konsultācijas par modulēšanu, bet 4. jūnijā notiks konkursa pusfināls. Konkursa uzvarētāji tiks noskaidroti 18. jūnijā, kad plānots konkursa fināls. 

Darbinieki strādā attālināti

RTU struktūrvienību vadītāji iespēju robežās atļaut darbiniekiem strādāt attālināti. Tāpat uzdots atcelt ieplānotās un neorganizēt sanāksmes, konferences, seminārus, ja tajos piedalās vairāk nekā 30 dalībnieku. 

Ir atcelti visi plānotie un apstiprinātie ārvalstu komandējumi un braucieni, savukārt studentiem un darbiniekiem, kuri vai nu paši vai viņu ģimenes locekļi pēdējo 14 dienu laikā ir bijuši ārpus valsts teritorijas, nekavējoties jāziņo uz e-pastu un pēc atgriešanās vismaz 14 dienas nedrīkst ierasties RTU telpās un klātienē kontaktēties ar RTU studējošajiem un darbiniekiem, kā arī jāveic pašizolācija, strikti ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas.

Ziņas

_