Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Stīvena F.Ostina Valsts universitātes pārstāvji viesojas Ekonomikas un uzņēmējdarbības institūtā

17. aprīlis
.
.
.

16.aprīlī ASV Stīvena F.Ostina Valsts universitātes pārstāvji viesojās Inženierekonomikas un vadības fakultātē, lai veidotu sadarbību studentu apmaiņas organizēšanā, kā arī pārrunātu dažādas sadarbības iespējas pētniecībā. 

Studentu atbalsta un lietvedības centra vadītāja Līga Kamola informēja ASV kolēģus par daudzveidīgām studiju programmām, ko fakultāte piedāvā. Īpaši ASV universitātes viesus pārsteidza plašais programmu klāsts angļu valodā, kā arī daudzpusības starptautiskās mobilitātes iespējas. 

Īpaši ASV universitātes pārstāvjus interesēja studiju procesa sasaiste ar industrijas vajadzībām – Ekonomikas un uzņēmējdarbības institūta direktora p.i. Jānis Briedis izklāstīja RTU pieredzi studiju prakšu organizēšanā, lektoru iesaisti no industrijas noteiktu studiju kursu docēšanā un studiju darbu vadīšanā.

Kā potenciāls sadarbības projekts pētniecībā tika iezīmēts Ukrainas kara veterānu iekļaušanas iespējas izglītības sistēmā un uzņēmējdarbībā. Zinātnes prodekāne Inga Jēkabsone piedāvāja iespējas veidot kopīgu pētniecības projektu ASV Nacionālā zinātnes fonda programmas “Starptautiskās daudzpusējās partnerības elastīgai izglītības un zinātnes sistēmai Ukrainā” ietvaros. ASV ir liela pieredze dažādu kara veterānu iekļaušanai sabiedrībā, līdz ar to universitāte ir gatava dalīties labajā praksē, tādējādi sniedzot atbalstu Ukrainai.

Tika pārrunāts, ka kopīgas sadarbības intereses skar arī mikrokvalifikāciju sistēmas ieviešanu – gan Latvijā, gan ASV tiek ieviests mikrokvalifikācijas koncepts, paredzot iespējas pieaugušajiem iegūt īstermiņa izglītība pieredzes, piemēram, moduļu veidā, lai apgūtu kādas noteiktai profesijai vajadzīgās kompetences. Abu universitāšu pārstāvji vienojās dalīties pieredzē mikrokvalifikāciju ieviešanā un, iespējams, sagatavot kopīgu zinātnisko publikāciju par to.  

Kopīgot rakstu

Jaunumi