Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte aicina uz 1. Starptautisko Arhitektūras dizaina konferenci RIXARCH 2023

24. - 25. marts, 2023

Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte 24. un 25. martā aicina uz 1. Starptautisko Arhitektūras dizaina konferenci RIXARCH 2023.

Konference notiks H2O 6 kvartāla Aisteres zālē.

Konferences mērķis ir pulcēt izcilus esošos un topošos zinātniekus, lai rīkotu starptautisku forumu, kurā veicinātu diskusijas par aktuāliem arhitektūras jautājumiem. Konferencē tiks pārspriestas dažādas arhitektūras laikmetīgās aktualitātes aplūkotas no daudznozaru perspektīvas. Konferences pirmajā gadā īpaša uzmanība tiks pievērsta Džona Hejduka arhitekta un pedagoga mantojumam un fundamentālajiem jautājumiem par formu - subjekta/objekta dihotomija, poētiskajiem aspektiem un efektiem, kā arī «lietas iztēli» arhitektūrā Džons Hejduks ir 20. gadsimta otrās puses viens no ievērojamākajiem arhitektūras pedogogiem.

Konferences pirmajā daļā uzstāsies galvenie runātaji, dienas otrajā daļā notiks akadēmisko tēžu prezentācijas, ko iesūtīja akadēmiķi no visas pasaules. Visi iesniegtie darbi tiks publicēti vienotā bukletā un tiks izsniegti reģistrētajiem konferences dalībniekiem.

Dalībai konferencē nepieciešams reģistrēties, gan ka dalībniekma, gan kā brīvklausītājam.

Konferences mājaslapa

Galvenie runātāji:

• RUDOLFS DAINIS ŠMITS – RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultātes dekāns, maģistra programmas direktors;
  • JANE ANDERSON — profesore, RIBA, ARB, PFHEA, NTFS, Oksfordas Brūkas universitātes Arhitektūras bakalaura skolas arhitektūras programmas vadītāja;
  • VILLIAMS O'BRIENS JR. - WOJR direktors, MIT Arhitektūras katedras asociētais profesors un viens no Collective–LOK dibinātājiem;
  • HEIKE HANADA — profesore, Dortmundes Tehniskās universitātes Arhitektūras un inženierzinātņu fakultātes ēku tipoloģijas katedra;
  • JAMES P. WILLIAMSON — Teksasas Tehniskās universitātes Arhitektūras koledžas profesors un bijušais dekāns.

Konferences programma:

24. marts

9.00-9.30 Reģistrācija RISEBA H2O6, Aisteres zāle (Aisteres iela 2)

9.30-10.00 Konferences atklāšana

10.00-11.00 Galvenā lekcija: RUDOLFS DAINIS ŠMITS

11.00-11.30 Kafijas pauze

11.30-12.30 Galvenā lekcija: WILLIAM O’BRIEN JR.

12.30-13.30 Galvenā lekcija: HEIKE HANADA

13.30-14.30 Pusdienas

14.30-15.30 Galvenā lekcija: JAMES P. WILLIAMSON

15.30-16.30 Galvenā lekcija: JANE ANDERSON

16.30-17.00 Kafijas pauze

17.00-18.30 Paralēlā sesija akadēmiskajām tēžu prezentācijām

18.30 Konferences noslēgums & sertifikātu izsniegšana

25. marts

10.00-12.30 Vecpilsētas ekskursija konferences dalībniekiem

14:00 Džona Hejduka «Projekts Rīga» 2. cēliens tematiskās izstādes apskate & konferences noslēgums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, izstāžu zāle I.

Kalendārs