Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

Latvijas Arhitektūras skolu plenērs «Ārā no pelēkās zonas jeb neparastie piedzīvojumi ceļā no Zemitāniem līdz Brasai»

28. septembris, 2020 - 2. oktobris, 2020
.
.

No 28. septembra līdz 2. oktobrim attālinātā rezžīmā notiks gadskārtējais Latvijas Arhitektūras skolu plenērs.

«Ārā no pelēkās zonas jeb neparastie piedzīvojumi ceļā no Zemitāniem līdz Brasai» – šāds nosauks dots jau 15. Latvijas Arhitektūras skolu plenēram, kurā topošie arhitekti, ainavu arhitekti, pilsētplānotāji un dizaineri no Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Arhitektūras un dizaina fakultātes, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas un Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras katedras aicina piedāvāt risinājumus dzelzceļa «pelēkās zonas» iesaistīšanai pilsētvidē brīdī, kad bīstamie kravu pārvadājumi būs iznesti ārpus blīvi apdzīvotām Rīgas apkaimēm.

Savulaik Rīgas perifērijā izbūvētais dzelzceļš ir ieaudzis dzīvojamā vidē, un, lai gan nu jau pagājuši trīsdesmit gadi kopš lielrūpniecība ir pametusi Latvijas galvaspilsētu, kravu dzelzceļš ar visai ievērojamām aizsargjoslām turpina valdīt pār pilsētu. Runa ir par vairāku kvadrātkilometru lielu platību pašā Rīgas centrā. Kādu redzam šo teritoriju nākotni pēc bīstamo kravu pārvadājumu iznešanas ārpus pilsētas blīvi apdzīvotajām apkaimēm? Ar līdzīgām problēmām pēdējo simts gadu laikā ir sadūrušās visas lielās Eiropas pilsētas. Plenēra dalībnieku piedāvātie risinājumi palīdzēs plānošanas dokumentu izstrādē, veidojot pilsētu pilsētniekiem.

Plenēru organizē: arhitektu birojs «Nams», LaIMA jeb Latvijas Infrastruktūras modernizācijas apvienība, Happy Art Museum, pateicoties Latvijas Arhitektu savienības atbalstam.

 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

14. septembris, 2020 plkst. 16:49

Līdzīgi notikumi

Pasākumi