Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte
Notikuma vieta

Izstāde «Līnija. Forma. Krāsa»

8. oktobris, 2019 - 9. decembris, 2019
Rīga, Ķīpsalas iela 6
.
.

Šogad aprit 150 gadi, kopš Latvijā var iegūt izglītību arhitektūras jomā, tādēļ Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte (RTU AF) aicina piedalīties pasākumu cikla «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» notikumos un kopīgi svinēt šo dzimšanas dienu, atskatoties uz Latvijas arhitektūras izglītības attīstību un iezīmējot arī nākotnes perspektīvas.

RTU AF Tēlotājmākslas katedra Latvijas arhitektūras izglītības 150. jubilejas pasākumu programmu papildinājusi ar izstādi «Līnija. Forma. Krāsa».

Konceptuāli izstāde paredzēta kā apliecinājums iespējām, ko sniedz arhitektu izglītībā līdz šodienai saglabātā mākslas priekšmetu klātbūtne. Līdzās mūsu «antīkajiem» fondiem tiek eksponēti paši jaunākie darbi, kas pārsteidz ar radošumu, vitalitāti un augstu māksliniecisko kvalitāti ciešā sasaistē ar arhitekta izglītības specifiku.

Nav noslēpums, kā šodienas Rietumeiropā būs gandrīz neiespējami atrast augstskolu, kas arhitektūru studēt gribošajiem piedāvātu apgūt tādas kvalitātes mākslinieciskās prasmes un iemaņas, kādas šobrīd sniedz RTU AF. Lielākoties tie ir īsi zīmēšanas kursi semestra garumā tandēmā ar arhitektūras formu modelēšanu datorā. Erasmus+ apmaiņas programmā mūsu studenti arvien izcēlušies ar prasmēm izteikt savu domu arhitektūras priekšmetos un projektēšanā ar brīvas rokas zīmējuma palīdzību.

2013. gadā Tēlotājmākslas katedras mācībspēki nopietni pārskatīja mākslas priekšmetu programmas un atrada daudz interesantu iespēju, kā atjaunot mācību metodiku. Pēdējo gadu laikā lielākais uzsvars zīmēšanā tiek likts uz audzēkņu apmācību izteikties ātri un precīzi, prāvāko semestra daļu veltot ātriem uzmetumiem un izpētes skicēm, kas sasaucas ar mācību tematiku projektēšanā.

Izstādē apskatāmi RTU AF pedagogu - Anitas Antenišķes, Jura Pansova un Alisas Koroļovas studiju laikā tapušie darbi, kā arī Latvijā pazīstamu arhitektu - Olģerta Kraukļa, Ivara Bumbiera, Jāņa Kārkliņa, Lienas Griezītes u.c. - mācību darbi.

Ikviens no izstādes darbiem ir pelnījis uzmanību, tomēr ir autori, kuri parādījuši augstvērtīgu sniegumu visa studiju procesa laikā un nebeidz pārsteigt vairākos eksponētajos darbos: Jānis Pomerancevs, Justīne Kate Buša, Jekaterina Olonkina, Madara Marcinkus u.c.

RTU AF Tēlotājmākslas katedras vadītāja Anita Meldere novēl izstādes skatītājiem gūt pozitīvu pieredzi un daudz jaunu atklājumu, iepazīstoties ar katedras veikumu un ieguldījumu arhitektu izglītībā.

Izstādes projekta vadītāja - TMK vadītāja, prakt. doc. Anita Meldere. Izstādes iekārtojuma projekts -  lektors Aleksandrs Beznosiks. Izstādes iekārtojums -  lektors Aleksandrs Beznosiks un lektors Juris Pansovs. Izstādes darbu noformēšana - lektors Aleksandrs Beznosiks, lektors Juris Pansovs un prakt. doc. Dina Baumane. Priekšmeta Skulptūra ekspozīcijas iekārtojums -  lektore Inese Nātriņa. Izstādes plakāta dizains - lektors Juris Pansovs.

Izstāde skatāma visu oktobri un novembri RTU AF 4. stāvā, Ķīpsalas ielā 6.

Jubilejas pasākumu cilku «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA R.Evolution Strategy, SIA ITERA Latvija, SIA Reaton, žurnāls Latvijas ArchitektūraRīgas Centrālā bibliotēka un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

31. maijs, 2019 plkst. 9:52

Līdzīgi notikumi

Ātrās saites

_