Arhitektūras fakultāte
Arhitektūras fakultāte

Ceļojošā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai»

16. novembris, 2020 - 31. decembris

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultāte (AF) ir izveidojusi ceļojošo izstādi «Jaunie arhitekti – Latvijai». Līdz 2020. gada beigām izstāde bija skatāma AF, Rīgā, Ķīpsalas ielā 6. Bet šogad tā ceļo pa visu Latviju. Pavasarī tā  pabijusi Dizaina un mākslas vidusskolā «Saules skola» un pilsētas domē Daugavpilī, vasarā - rekonstruētajā Cēsu centrālajā bibliotēkā un jaunajā Ogres centrālajā bibliotēkā, vienu nedēļu oktobra sākumā Pasaules arhitektūras dienas laikā -  Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolā. No 13. oktobra līdz 8. novembrim ekspozīcija skatāma Dobeles Mūzikas skolas vestibilā pie koncertzāles «Zinta». Vēlāk izstāde priecēs apmeklētājus arī Jelgavā, Sabilē, Liepājā un Ventspilī.

Gadu gaitā AF ir sakrājusies bagāta diplomdarbu kolekcija, kas ģeogrāfiski aptver visu Latviju. Izstādē «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir aplūkojami no 2015. līdz 2020. gadam tapušie AF absolventu diplomprojekti, kuros risināti dažādu Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu ilgtspējīgas attīstības jautājumi. Ģeogrāfiski piedāvātie risinājumi aptver visu Latviju – no Dienvidkurzemes rūpniecības centriem caur Zemgales līdzenumu kopienas piedāvājumiem un Vidzemes alus darītavām līdz pat Dienvidlatgales lidostas un garīgā centra attīstības vīzijām.

Izstādes ekspozīcijā ietverto absolventu darbu kopainu precīzi ilustrē mūsdienu arhitektūras procesu raksturojošie atslēgas vārdi «pilsētvides dzīvotspēja», «vides integritāte un identitāte», «degradētas vides revitalizācija», kurus ikdienā lieto plašāka mēroga ietekmju un kopsakarību raksturošanai.

«Ceru, ka ceļojošā izstāde pieturēs daudzās, jo daudzās lielākās un ne tik lielās pieturvietās Latvijā un uzrunās ikvienu iedzīvotāju, un vedinās uzmanīgāk ieskatīties savu pilsētu un lauku ainavā, atraisot katra iniciatīvu to pilnveidošanā un uzturēšanā. Mēs vēlamies parādīt mūsdienu arhitektūras un pilsētvides attīstības tendences un rosināt arī jauniešus – potenciālos arhitektūras studentus – izvēlēties šo radošo un dinamiski mainīgo profesiju,» saka RTU AF dekāns Uģis Bratuškins, aicinot skatītājus iepazīties ar jauno arhitektu darbiem.

Izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir noslēdzošais pasākuma Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, RTU aicina izstādes apmeklētājus ievērot drošības pasākumus, kā arī atgādina, ka izstāde būs skatāma ilgi, tāpēc iesaka izstādes apmeklējumam izvēlēties vispiemērotāku laiku, lai neapdraudētu savu un citu cilvēku veselību.

Pasākumu kalendārs

4. decembris, 2020 plkst. 8:57