RTU Studentu serviss
RTU Studentu serviss

Notika studentu nometne «Step by Step»

16. oktobris, 2023

Lai veicinātu Rīgas tehniskās universitātes (RTU) studentu personīgo izaugsmi un attīstītu soft-skill prasmes, 13.-14. oktobrī notika internacionāla nometne Step by Step: How to be BEST of the BEST.

Nometnes Step by Step: How to be BEST of the BEST laikā nometnes dalībnieki starptautisku treneru vadībā risināja SEB biznesa pakalpojumu centra un Printful sagatavotos uzdevumus. Pirmā nometnes diena tika aizvadītā RTU telpās. Nometnes dalībnieki tika iepazīstināti ar studentu organizāciju BEST-Riga un RTU Karjeras centru. Atbalstītāji SEB biznesa pakalpojumu centrs, Printful un Kinetics Nail Systems iepazīstināja ar uzņēmumu, prakses un darba iespējām.

Nometne notika divpadsmito reizi, nometnē piedalījās 44 jaunieši no RTU. SEB biznesa pakalpojumu centrs un uzņēmums Printful studentiem sagatavoja problēmu situācijas analīzes (Case Study) uzdevumus, ar kuriem uzņēmumi sastopas ikdienas darbā. Nometnes dalībniekiem komandās bija jāiejūtas dažādās uzņēmumu darbinieku lomās, jāatrisina uzņēmumu dotie uzdevumi un noslēgumā jāsagatavo prezentācijas par paveikto, tā gūstot ieskatu uzņēmumu darbībā un projektu vadībā.

SEB biznesa pakalpojumu centrs nometnes dalībniekiem bija sagatvojis uzdevumu, kas ļāva iejusties Subject Matter Expert (SME) nozares eksperta lomā, lai palīdzētu izveidot norādījumus konkrēta procesa automatizēšanai, izmantojot Robotizētas procesu automatizācijas (Robotic Process Automation) tehnoloģiju. Savukārt Printful studentiem lika iejusties Printful darbinieku lomā, katrai grupai bija jāatrisina problēmsituācija, kas attiecas uz tipiskām darba problēmām uzņēmumā, kuru risināšanai nepieciešamas soft skills prasmes. Dienas beigās katra komanda, nelielā skečā (lomu spēlē) prezentēja problēmas situāciju un tās atrisinājumu.

Uzdevumi tika pildīti starptautisku BEST treneru vadībā. Nometne notika angļu valodā, tā attīstot studentu angļu valodas prasmes. Šī gada nometnes galvenais mērķis bija aktualizēt industrijas iesaisti studentu profesionālo un soft-skills prasmju pilnveidošanā un pielietošanā. Atskata foto šeit.

Nometnes Lieldraugi: SEB biznesa pakalpojumu centrs; Printful.

Nometni atbalsta: Kinetics Nail Systems; OZO FUNCTIONAL FITNESS; MyFitness; Canella; Ģertrūdes ielas teātris; Roadgames