RTU Studentu serviss
RTU Studentu serviss

Dites Liepas seminārs par elektronisko etiķeti

25. marts, 2019

Ceturtdien, 4.aprīlī, plkst. 16.30 Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes 120. auditorijā, Āzenes ielā 12 notiks seminārs par elektronisko etiķeti un raksturīgākajām kļūdām. Šis jautājums mūsdienās ir īpaši aktuāls, jo elektroniskos saziņas kanālus mēs izmantojam ik brīdi, taču bieži piemirstam, ka elektroniskā etiķete jeb netiķete ir būtiska lietišķas rakstveida saziņas sastāvdaļa un tajā jāievēro tikpat svarīgi savstarpējās komunikācijas noteikumi kā lietišķā rakstveida saziņā kopumā, pat vēl vairāk – bez pareizrakstības jautājumiem svarīga ir arī lietišķa etiķete un psiholoģijas aspekti.

Seminārā runāsim par svarīgākajiem elektroniskās sarakstes noteikumiem un biežāk pieļautajām kļūdām, kā arī trūkumiem un nepilnībām lietišķajā rakstveida saziņā kopumā.

Semināru vadīs Dr. philol. Dite Liepa, monogrāfijas «Latvijas preses valoda» (2012) autore, sociolingviste un lektore ar vairāk nekā 20 gadu darba stāžu dažādās Latvijas augstskolās. D. Liepa ir vairāku desmitu publikāciju autore par valodas prakses un sociolingvistikas jautājumiem.

Semināra galvenie temati:

• elektroniskā saziņa: noteikumi un to pārkāpumi;
  • lingvistikās vides daudzveidība latviešu valodā (labie un mazāk veiksmīgie piemēri uzrakstos, skatlogos, reklāmās utt.);
  • lietišķas latviešu valodas pamatnoteikumi;
  • aktuāli valodas prakses un valodas kultūras jautājumi (atbildes uz jautājumiem).

Pieteikšanās semināram notiek, aizpildot elektronisko anketu.

Papildu informāciju iespējams saņemt, sūtot jautājumus uz e-pastu .