Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Studiju programmas «Radošās industrijas» sākšanu atzīst par veiksmīgu

11. janvāris, 2018

Rīgas Tehniskās universitāte (RTU) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) kopīgo akadēmisko studiju bakalaura programmu «Radošās industrijas» atzīst par veiksmīgu eksperimentu.

9. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā «Zirgu Pasts» notika RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes un Latvijas Kultūras akadēmijas kopējās programmas «Radošās industrijas» 1. semestra noslēguma pasākums. Tikšanās laikā programmas direktori - Agnese Hermane un Deniss Ščeulovs - klātesošos iepazīstināja ar programmu un tās pirmajiem studentiem.

Pasākuma viesiem bija iespēja noskatīties fragmentu no flamenko dejas izrādes «Lorka. Slāpes», kas tapusi pagājušajā gadā pēc Federiko Garsijas Lorkas darbu motīviem. Izrādi iestudēja topošie leļļu teātra aktieri, režisors un horeogrāfs Andreu Karandela no Katalānijas. Fragmentu izpildīja 3. kursa studente Elizabete Skrastiņa un ģitārists Ivars Hermanis. Tāpat bija iespēja noskatīties «Režisoru Kurss '17» studentes Endīnes Bērziņas īsizrādi «Latviešu tautas pasaka «Mūžīgā pasaka»».

Šajā studiju gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti RTU un LKA kopīgi izveidotajā un licencētajā studiju programmā, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus, kuri izprot uzņēmējdarbības procesus un likumsakarības, pārzina mūsdienu biznesa modeļus, orientējas kultūras un mākslas jomā, spēj saskatīt kultūras pienesuma potenciālu uzņēmējdarbībai un otrādi. Latvijas radošo industriju pamatu veido mikro, mazie un vidējie uzņēmumi, tāpēc studiju programmā īpaša uzmanība pievērsta radošās uzņēmējdarbības specifikai un jaunuzņēmumiem, kā arī mūsdienu uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu un instrumentu apguvei.

Atskatoties uz pirmo pusgadu, RTU un LKA vadība un programmas direktori atzīst - lai gan lēmums veidot kopīgu programmu bijis gana avantūrisks un eksperimentāls, rezultāts uzskatāms par veiksmīgu. Šī sadarbība ir veiksmīga gan no institucionālā viedokļa, demonstrējot, ka uz paritātes principiem iespējams sadarboties tradīcijām bagātai lielai universitātei un salīdzinoši mazai un jaunai augstskolai. Tā arī uzskatāmi rāda, nevis tikai simulē īstu starpdisciplinaritāti. Studiju programmā LKA nodrošina mākslas un kultūras priekšmetu pasniegšanu, radošo industriju jomas izpratnes veicinošos studiju kursus, bet RTU - ekonomikas, uzņēmējdarbības, e-komercijas un ar tehnoloģijām saistīto priekšmetu apguvi. Mācību process tiek organizēts abās izglītības iestādēs, docētāji darbojas katrs savas augstskolas regulējuma ietvaros.

«Radošās industrijas» pērnvasar izraisīja arī lielu studētgribošo interesi, apsteidzot pat programmu «Dramatiskā teātra aktiera māksla».

Programmas direktori ir RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētais profesors Deniss Ščeulovs un LKA docente Agnese Hermane.

RTU un LKA kopējās programmas «Radošās industrijas» 1.semestra noslēguma pasākums