Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Sākas pieteikšanās jaunajiem «Demola» izaicinājumiem

24. augusts, 2023

Visu Latvijas augstskolu studenti līdz 7. septembrim aicināti pieteikties inovāciju programmā «Demola Latvia», kuras jaunajā sezonā būs iespēja meklēt risinājumus gan uzņēmumu piedāvātiem izaicinājumiem, gan dot savu artavu globālu problēmu risināšanā.

««Demola Latvia» komanda ir priecīga izsludināt pieteikšanos rudens semestra sezonai, kura tiks svinīgi atklāta jau 19. septembrī. Šajā sezonā mums ir prieks strādāt kopā ar tādiem Latvijas ekonomikas smagsvariem kā «Sakret» un «Valsts nekustamie īpašumi», un studentiem būs iespēja likt lietā savu talantu un izdomu sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā,» programmas norises ieskicē «Demola Latvia» pārstāve Līva Stūrmane.

Baltijas reģionā lielākais sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotājs «Sakret» aicina studentus meklēt alternatīvu enerģijas avotu mobilo silosu izveidei, lai būtu iespējams veikt būvniecības darbus vietās, kur nav pieejama elektroenerģija, savukārt «Valsts nekustamie īpašumi» – izstrādāt inovatīvus, digitālus un ilgtspējīgus risinājumus ēku uzturēšanai. Studentiem tiek piedāvāts iesaistīties arī globālu problēmu izpētē, meklējot atbildes uz tādiem jautājumiem kā universitāšu gatavība uzņemt gados vecākus studentus, pilsētu iespējas uzlabot savu gaisa un vides kvalitāti un kādā veidā panākt cilvēku aptaukošanās samazinājumu.

Programmai var pieteikties studenti no jebkuras studiju programmas un no jebkuras Latvijas augstskolas. Piedaloties programmā, studenti var saņemt ikmēneša stipendiju līdz 228 eiro apmērā, ir arī pieejams atbalsta fonds idejas izstrādei līdz 2596 eiro apmērā. Tāpat studentiem tiek sniegts mentoru un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas ekspertu atbalsts.

Pieteikšanās un izaicinājumu apraksti.

Lai gan studentiem tiek piedāvāti pieci izaicinājumi, programmas gaitā tiks strādāts ar tiem četriem, uz kuriem tiks saņemts vislielākais pieteikumu skaits.

«Demola Latvia» ir viena no RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas īstenotās vērienīgās programmas «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005) aktivitātēm, lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. augusts, 2023 plkst. 13:16