Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU rektors Tālis Juhna kļūst par «Gada rīdzinieku 2023»

18. novembris, 2023
.
.
.
RTU rektors Tālis Juhna un Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis. Foto: Picture Agency

Par izciliem sasniegumiem zinātnes attīstībā, pētniecības, inovāciju un zināšanu ekonomikas veicināšanā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram Tālim Juhnam piešķirta tradicionālā Rīgas domes balva «Gada rīdzinieks 2023». Balvu rektors saņēma 18. novembrī Rīgas domes svinīgajā sēdē, kas sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai.

«Ar «Gada rīdzinieka» balvu pateicamies par darbu zinātniekam Tālim Juhnam, kurš šogad kļuva par Rīgas Tehniskās universitātes rektoru. Rīga un Latvija kā zināšanu centrs, kur rodas inovācijas un tiek radītas pasaules mēroga tehnoloģijas, – tā ir augsta latiņa, kuru sev licis rektors, bet viņš to godam notur, dodot neatsveramu ieguldījumu mūsu valsts tautsaimniecībā. Apsveicu Tāli Juhnu ar augsto novērtējumu!» saka Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

«Titula «Gada rīdzinieks 2023» saņēmēja profesora Tāļa Juhnas sirdsdarbs ir zinātne un darbs ar studentiem, taču vienlaikus profesors ir arī vizionārs, kura idejas tiek realizētas gan austākajā izglītībā un zinātnē, gan uzņēmējdarbībā ne tikai Rīgā un Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts robežām. Viņa zinātnisko ekselenci apliecina dalība Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) augsta līmeņa ekspertu grupā, kas atbalsta ANO Tehnoloģiju veicināšanas mehānismu. Viņa pārraudzībā RTU ir attīstīta inovāciju ekosistēma, ieviešot un pilnveidojot dažādas uzņēmējdarbības atbalsta programmas, kas studentiem, zinātniekiem un jaunuzņēmumiem ļauj ieviest inovatīvus produktus un pakalpojumus. Inovāciju ekosistēmā iekļaujas arī Rīgas pašvaldība – gan mūsu uzņēmēji un jaunuzņēmēji, gan pedagogi, izglītības jomas pārstāvji un skolēni,» teikts Rīgas domes paziņojumā medijiem. 

«Rīgas Tehniskajai universitātei jau kopš dibināšanas ir nesaraujamas saiknes ar mūsu galvaspilsētu. Mēs nesam Rīgas vārdu, mēs ar savām zināšanām jau 160 gadus palīdzam attīstīties Rīgas rūpniecībai un ekonomikai, mēs kopā strādājam, lai izglītotu mūsu jauniešus un ieinteresētu viņus studēt inženierzinātnes, kas arī turpmāk būs viens no Rīgas attīstības pamatbalstiem. Tāpēc man ir liels prieks un pagodinājums saņemt šo Rīgas goda titulu un turpināt mūsu auglīgo sadarbību Rīgai, rīdziniekiem un Latvijai,» saka Tālis Juhna.

Tika pasniegti arī četri Rīgas domes Atzinības raksti, kurus saņēma mūzikas nama «Daile» saimniece Anda Zadovska par nozīmīgu ieguldījumu kvalitatīvas kultūras telpas veidošanā un uzturēšanā Rīgā, žurnāliste Ieva Vārna par pašaizliedzīgu, drosmīgu un profesionālu darbu Ukrainas brīvības cīņu atspoguļošanā, Latvijas basketbola valstsvienības treneris Luka Bankipar  pašaizliedzīgu, atbildīgu un profesionālu darbu, veicinot izlases vēsturisko panākumu Pasaule kausa izcīņā un Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš par pašaizliedzīgu, atbildīgu un profesionālu darbu, radot sporta svētkus Rīgā un kaldinot panākumus pasaules hokeja čempionātā.

Uz pašvaldības apbalvojumu «Gada rīdzinieks» var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai. Pretendentus apbalvojumam varēja pieteikt ikviens rīdzinieks.

Rīgas domes svinīgā sēde un balvas „Gada rīdzinieks 2023” pasniegšana / 18.11.2023.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. novembris, 2023 plkst. 15:03

Līdzīgi raksti

Ziņu kategorijas

Jaunumi