Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU piešķirs studiju maksas atlaides topošajiem muitas un nodokļu speciālistiem

11. jūlijs, 2023

Lai sekmētu Latvijas ekonomikas un valsts drošību un nodrošinātu darba tirgū ļoti nepieciešamos augstas kvalifikācijas muitas un nodokļu speciālistus, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) no šī studiju gada konkursa kārtībā piešķirs studiju maksas atlaides topošajiem muitas un nodokļu administrēšanas bakalaura programmas studentiem.

Studijas maksas atlaide tiks piešķirta 30 labākajiem un motivētākajiem reflektantiem, kuri pieteiksies pilna laika studijām RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes bakalaura studiju programmā «Muitas un nodokļu administrēšana» un konkursā iegūs maksas studiju vietu ar augstāku reflektanta rangu. Lai pieteiktos atlaidei, reflektantiem līdz 20. augustam būs jāiesniedz motivācijas vēstule, nosūtot to uz e-adresi , un jāaizpilda pieteikuma forma.

Krievijas karš Ukrainā, pret Krieviju un Baltkrieviju vērstās sankcijas, Latvijas sauszemes robežas ar valstīm, pret kurām vērstas sankcijas, ir radījusi vēl lielāku nepieciešamību pēc augstas kvalifikācijas muitas un nodokļu speciālistiem, kuri nodrošinās Latvijas drošības un interešu aizsardzību. Ieviešot studiju maksas atlaides, RTU plāno gan celt studējošo motivāciju, gan palielināt studentu un absolventu skaitu, kuri praktizēsies un strādās Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

«Mūsdienu ģeopolitiskajos apstākļos, kad arvien aktuālāki kļūst iekšējās un ārējās drošības jautājumi, tieši muitas dienests un muitas darbinieki ikdienā veic uzdevumus, kas stiprina iekšējo drošību Latvijā un Eiropas Savienībā. Tas notiek, nodrošinot nodokļu un nodevu pilnvērtīgu iekasēšanu, novēršot akcīzes preču kontrabandu un kontrolējot stratēģiskās nozīmes preču pārvietošanu pāri muitas robežām, nodrošinot sankciju piemērošanu preču importā un eksportā,» pauž RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāns Aldis Čevers. Viņš norāda, ka studiju programmas «Muitas  un nodokļu administrēšana» absolventi strādā ne vien VID, bet arī citu valstu muitas un nodokļu administrācijās, citās Latvijas valsts pārvaldes iestādēs, valsts drošības iestādēs, bankās un auditorkompānijās, loģistikas un transporta uzņēmumos, kā arī ES un Pasaules Muitas organizācijas (PMO) struktūrvienībās.

Arī VID ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls uzsver: «Augsta līmeņa profesionālās zināšanas, aizrautība un vēlme arvien pilnveidot sevi profesionālajā jomā – tas ir viens no galvenajiem virzītājspēkiem ceļā uz efektīvu un mūsdienīgu muitas dienestu un nodokļu administrāciju. Šajos politiski un ekonomiski izaicinošajos un mainīgajos apstākļos mums jāspēj ne tikai noturēt, bet arī paaugstināt dienesta prestižu. Mēs patiesi ceram, ka jauno un zinošo muitas un nodokļu speciālistu pievienošanās mūsu iestādes kolektīvam dos to nepieciešamo pienesumu, lai Latvijas muitas un nodokļu administrācija būtu stabils un uzticams partneris un pat paraugs citu ES valstu nodokļu un muitas administrācijām.»

RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. Unikālā studiju programma veidota sadarbībā ar PMO un VID.

Tā ir pirmā pasaulē atzītā muitas un nodokļu administrēšanas studiju programma, kas saņēmusi PMO sertifikātu par atbilstību starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem, kuru atjaunošanā arī līdzdarbojās RTU. Tā saņēmusi arī Eiropas Komisijas atzīšanas sertifikātu par atbilstību ES muitas kompetencēm. Šajā programmā ir 30 budžeta vietas, kā arī iespējas studēt par maksu.

Jauno studentu uzņemšana RTU norisināsies no 14. līdz 24. jūlijam. Reflektanti, kuri nebūs ieguvuši budžeta vietas, varēs pieteikties RTU studijām par maksu. Pieteikšanās studijām par maksu notiks no 14. jūlija līdz 25. augustam.

Konkursa nolikums

Saistītie tagi: