Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU docente un inovāciju eksperte rada «Ideju cirku» – metodi ideju attīstībai

24. novembris
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes docente Elīna Miķelsone, izmantojot elementus, kas visbiežāk tiek izmantoti ideju ģenerēšanas un attīstības metodēs, un apvienojot tos ar spēles elementiem, radījusi jaunu metodi «Ideju cirks».

Izstrādātā metode ir spēle, ko var spēlēt gan komandās, gan individuāli, izvēloties esošu vai jaunu produkta ideju, kuru attīstīt, ļaujoties ieteikumiem, kādos virzienos meklēt radošus idejas pagrieziena punktus. «Ideju cirks» piemērots gan jau spēcīgām biznesa organizācijām, gan jaunajiem uzņēmējiem, gan tiem, kuri vēlas attīstīt savu radošo domāšanu, izmēģinot spēli, piemēram, lai attīstītu kādu novecojušu produktu – jaunā un aizraujošā produktā, norāda E. Miķelsone. 

Metode izstrādāta pēcdoktorantūras pētījumā, kurā viņa starptautiskā līmenī turpina pētīt ideju vadību. Pētījumā tiks izstrādātas ne tikai zinātniskās publikācijas, kas tiks prezentētas starptautiskās zinātniskās konferencēs, bet arī podkāsts un ideju vadības rokasgrāmata organizācijām, lai palīdzību radītu jaunas un uzlabotu esošās biznesa idejas un norises. Plānots, ka rokasgrāmata tiks izdota 2022. gada nogalē. Projektā iesaistīti arī pētnieki no Anglijas un Beļģijas. 

Pēcdoktorantūras projekts «Ideju vadība» (Nr.1.1.1.2/VIAA/4/20/670) tiek īstenots Eiropas Savienības fondu darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā» 1.1.1.2. pasākumā «Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts». 

Kopīgot rakstu

Jaunumi