Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU atklāj Bērnu un jauniešu universitātes jauno sezonu

8. septembris, 2023
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Ar aizraujošu zinātnes šovu 7. septembrī savu jauno sezonu sāka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte (BJU). Šoreiz BJU atklāšana notika RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga», kur bija pulcējušies BJU nodarbību apmeklētāji un viņu vecāki.

BJU nodarbības sāksies 14. septembrī, un šogad arī līdzīgi kā iepriekšējos gados tās notiks ne tikai Rīgā, bet arī Ogrē, Ādažos, Babītē, Ulbrokā, kā arī, iespējams, vēl citviet Latvijā.

RTU BJU ir izglītojošu nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. BJU ir dalībniece tīklojumā EUCU.net, kas apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universitātēm Eiropā un citviet pasaulē.

BJU nodarbībām ir interešu izglītības licences, tās ir paredzētas 2.–9. klases skolēniem un tiek organizētas trīs vecuma grupās: 2.–3. klase, 4.–6. klase un 7.–9. klase.

Savukārt 30. septembrī jauno sezonu sāks RTU Universitāte nākotnes inženieriem jeb UNI – bezmaksas nodarbību cikls, reizi mēnesī RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā pulcējot vidusskolēnus uz nodarbībām par inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju tematiem. Pirmajā nodarbībā vidusskolēniem tiks piedāvāta lekcija par mākslīgo intelektu, kā arī RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes studentu organizētie praktiskie uzdevumi un dažādas aktivitātes.

RTU Bērnu un jauniešu universitātes jaunā mācību gada atklāšana

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments