Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

«ROBO RIGA» aicina uz diskusiju par nākotnes ūdens inovācijām

23. novembris, 2023

Šā gada 6. decembrī plkst. 10 notiks jau trešais nākamgad gaidāmā ūdens robotikas festivāla «ROBO RIGA» ieviļņošanas pasākumā «Kas tālāk? Nākamais apvērsums ūdens inovācijās», kurš būs veltīts nākotnes ūdens inovācijām nozarē sasāpējušu jautājumu risināšanai.

Pasākums notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā un tiks organizēts apaļā galda diskusijas formā, papildinot to ar ideācijas un praktiskas meistarklases elementiem. Ar īpašu metožu palīdzību tiks identificēts pašreizējā situācijā visaktuālākais, un ar metodes «Atpakaļ nākotnē» (Back to Future) palīdzību tiks radīta karte nākotnes vīzijai. Dalībniekiem – ostu, to apkalpes dienestu, enerģētikas un telekomunikāciju praktiķiem un vizionāriem, biopētniekiem, dabas draugiem un citiem interesentiem – būs iespēja ar jauniem paņēmieniem izvērtēt šodienas situāciju, modelēt nākotnē gaidāmo, un ieskicēt potenciālos nākotnes problēmu risinājumus, kurus būtu iespējams sākt īstenot jau preventīvi ar nākotnes tehnoloģiju palīdzību. Identificētie risinājumi savukārt kalpos kā materiāls izgudrotājiem, inovatoriem un jaunuzņēmumu pārstāvjiem, norādot potenciālu darbības virziens, jo darbnīcas gaitā iegūtā informācija tiks apkopota un pēc tam būs pieejama arī plašākam interesentu lokam.

Pasākuma moderators – ūdens tehnoloģiju uzņēmuma «Waterson Technologies» līdzdibinātājs, RTU ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas pētnieks Dāvids Štēbelis.

Pasākums notiks no plkst. 10.00 līdz 13.00 RTU Zinātnes un inovāciju centrā Ķīpsalas ielā 6A, telpā «Big Bang» 2. stāvā. Dalībnieku skaits pasākumā ļoti ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laicīgi, rakstot .

«ROBO RIGA» ir RTU Zinātnes un inovāciju centra un «N-LAB» radošā un inovāciju centra veidota kopiena ar mērķi attīstīt robotikas tehnoloģiju izcilību Latvijā un starptautiskā līmenī, veicināt jauniešu ieinteresētību robotikā un inovācijās un popularizēt Rīgu un tās akvatoriju potenciālu. Jau nākamgad gaidāms festivāls «ROBO RIGA 2024», kas iecerēts kā vairāku dienu tehnoloģiju pasākums ar sacensībām, darbnīcām un diskusijām par ekoloģiju, urbāno nozaru attīstību, robotikas un autonomijas risinājumiem. «ROBO RIGA» festivāls tiek organizēts sadarbībā ar SIA «Latvijas Mobilais Telefons» un mākslas centru «NOASS».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

23. novembris, 2023 plkst. 13:01