Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Programmā «Radošās industrijas» studēs rekordliels studentu skaits, notiek uzņemšana arī maģistra studijās

25. augusts, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) bakalaura studiju programmā «Radošās industrijas» uzņemts teju divreiz vairāk studentu nekā iepriekšējos gados. Līdz 28. augustam notiek uzņemšana jaunajā augstskolu kopīgi izveidotajā maģistra programmā «Radošās industrijas un izaugsmes menedžments», kas sagatavos izaugsmes procesus vadītspējīgus, stratēģiski domājošus, radošus, daudzveidību novērtēt un pielietot spējīgus pārmaiņu līderus.

Elektroniski pieteikties studijām maģistra programmā «Radošās industrijas un izaugsmes menedžments» iespējams līdz 28. augusta plkst.16.00.

Programma ir loģisks turpinājums abu augstskolu sadarbībai, izveidojot starpdisciplināru starpaugstskolu bakalauru programmu «Radošās industrijas», kuru šogad pabeidza pirmie absolventi, un atbilde mainīgajam darba tirgus pieprasījumam kultūras un radošo industriju jomā. Tā nodrošinās studējošos ar tādu zināšanu un kompetenču kopumu, kas attīsta izaugsmes domāšanu personīgajā, organizāciju un globālajā līmenī, sekmēs izpratni par radošo industriju potenciālu un kultūras vērtību nozīmi globālās ekonomikas mainīgajā vidē. Programmas absolventu starpdisciplinārās zināšanas ļaus padziļināti izprast dažādu sektoru sadarbības iespējas, pārmaiņu nepieciešamību un īstenošanas mehānismus, sekmēs biznesa un kultūras kompetenču pielietojumu attīstības nodrošināšanai.

Bakalaura programma «Radošās industrijas» šogad piesaistījusi lielu interesi – studijām pieteicās 213 interesenti, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados. Novērtējot lielo interesi, augstskolas nodrošinās studiju iespējas lielākam cilvēku skaitam, nekā iepriekš bija plānots. 2020./2021. studiju gadā programmā «Radošās industrijas» studijas uzsāks 70 cilvēku. Iepriekšējos gados programmā tika uzņemti 40 studenti.

«Lielā interese apstiprina programmas kvalitāti un aktualitāti Latvijas kultūras un uzņēmējdarbības vidē,» novērtē programmas direktors RTU Deniss Ščeulovs. Savukārt programmas direktore LKA Agnese Hermane norāda, ka divu tik atšķirīgu augstskolu sadarbības rezultātā tapusī starpdisciplinārā studiju programma ir liels ieguvums radošo industriju sektoram, tā ir lieliska iespēja studentiem un nozīmīga pieredze arī abām augstskolām.

Programma sagatavo radošo industriju uzņēmējus, piedāvājot zināšanas kultūrā un mākslā, ko nodrošina LKA, kā arī izpratni par uzņēmējdarbības procesiem un likumsakarībām, jaunākajām tehnoloģijām, ko iespējams apgūt RTU. Ciešā sadarbībā ar studentiem un mācībspēkiem programma pēc pirmā izlaiduma ir izvērtēta, tajā ir veiktas atsevišķas izmaiņas, to saturiski bagātinot. Turpmāk studentiem tiks piedāvātas arī plašākas prakses iespējas, ļaujot jau studiju laikā dziļāk ieskatīties profesionālās karjeras izaicinājumos.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. augusts, 2020 plkst. 11:51