Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Notiks pirmais Latvijas inovāciju ekosistēmas samits «Innovate360°»

12. septembris, 2023
.
.
.

29. septembrī plkst. 10 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā notiks Latvijā pirmais inovāciju ekosistēmas samits «Innovate360°», kurā pulcēsies vietējās inovāciju ekosistēmas nozīmīgākie spēlētāji un virkne ārvalstu ekspertu, lai veicinātu ieinteresēto pušu savstarpējo sadarbību, piedāvātu platformu ideju un zināšanu apmaiņai, kā arī dotu pienesumu valsts ekonomiskās transformācijas sekmēšanai. 

Pasākumā ar izglītojošām prezentācijām uzstāsies vietējie un ārvalsti eksperti, piedāvājot ieskatu dažādās inovāciju tendencēs, izaicinājumos un iespējās. Klātesošajiem būs arī iespēju mācīties no tādām inovāciju lielvalstīm kā Izraēla, Somija un Dānija. 

Samitā notiks arī interaktīvas darbnīcas, kurās dalībnieki padziļināti analizēs inovāciju ekosistēmu, identificējot savu lomu tajā, un apgūs veidus, kā izmantot resursus sadarbības un attīstības veicināšanai. Tiks arī apskatīti tādi inovāciju pārvaldības principi, kas rosina mācīšanos, pētniecību un inovāciju ekosistēmas attīstību. Tiks apspriesta arī izglītības loma inovāciju veicināšanā. Par to atsevišķā paneļdiskusijās viedokli paudīs RTU rektors Tālis Juhna un RTU studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane. 

Dalība  «Innovate360°» ir bezmaksas. Pasākums norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā.  Samita dalībnieku skaits ir ierobežots. 

Vairāk informācijas un reģistrācija.

Inovāciju ekosistēmas samitu «Innovate360°» organizē RTU Zinātnes un inovāciju centrs, sadarbojoties ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienām «EIT Food» un «EIT Raw Materials», Ekonomikas ministriju, AS «SEB banka», Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Izraēlas vēstniecību.

Samits ir daļa no RTU Inovāciju maratona, kas 29. septembrī plkst. 9 sāksies ar pasākumu «Matchmaking Breakfast». Savukārt plkst. 12 RTU plāno uzstādīt Ginesa rekordu – pasaulē lielāko prāta vētru. Plānots, ka tajā vismaz 4000 studenti ģenerēs jaunas produktu un pakalpojumu idejas, ko gada laikā pārvērst jaunuzņēmumos. Ginesa rekorda uzstādīšanā RTU aicina iesaistīties Latvijas augstskolu studentus, uzņēmumus un jebkuru interesentu. Inovāciju maratons noslēgsies ar Zinātnieku nakts aktivitātēm RTU.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. septembris, 2023 plkst. 14:38

Līdzīgi raksti

Ziņu kategorijas

Jaunumi