Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Līdz 17. septembrim notiek pieteikšanās biznesa ideju pirmsinkubatorā «IdeaLAB»

28. augusts, 2023

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika aicina studentus, kuriem ir biznesa ideja, taču trūkst zināšanu, ko ar to iesākt, līdz 17. septembrim pieteikties dalībai RTU biznesa ideju pirmsinkubatorā «IdeaLAB». Tas nodrošinās ne tikai atbalstu idejas attīstībai un pārbaudīšanai tirgū, bet iespēju saņemt arī stipendiju.

«IdeaLAB» ir biznesa ideju pirmsinkubators, kurā tiek nodrošināts atbalsts jaunām vai esošām RTU studentu biznesa idejām, veicinot jaunu komercdarbības aktivitāšu uzsākšanu, palīdzot biznesa idejas izstrādē un validācijā. ««IdeaLAB» programma ir veidota, lai ne vien sniegtu studentiem zināšanas par biznesa pamatiem un iedrošinātu uzņēmējdarbībai, bet arī mudina dibināt vai paplašināt savu profesionālo kontaktu loku,» stāsta «IdeaLAB» vadītāja Kristiāna Kārkliņa.

Programma ietver apmācības, kas vērstas uz studentu biznesa ideju izstrādi, validāciju un testēšanu, komandas darba pilnveidošanu, kopīgā mērķa identificēšanu. Noslēgumā komandas prezentē savus risinājumus, sasniegtos rezultātus un izstrādāto idejas attīstības procesa karti (investīciju piesaiste, nākamais atbalsta instruments, industrija partnera piesaiste u.c.). Programmas dalībniekiem ir iespēja pretendēt uz ikmēneša stipendiju līdz 228 eiro apmērā. Pirmsinkubatorā savas idejas var pieteikt gan atsevišķs RTU students, gan komanda, kurā vismaz viens pārstāvis studē RTU.

Vairāk par programmu un pieteikšanās.

Iepriekšējās «IdeaLAB» sezonās studenti attīstījuši visdažādākās idejas – interešu lokā bijušas gan zaļā dzīvesveida aktualitātes, gan rūpes par līdzcilvēku ērtību un drošību. Savu tirgus nišu meklējusi gan īpaša puķu kaste pilsētas dārzniekiem, gan mobilā lietotne, kas palīdz vieglāk atrast brīvu stāvvietu, gan piedāvājums kā apbedīšanas pakalpojumu izmantot ūdens kremēšanu, komandai savu potenciālo tirgu Latvijā vien lēšot trīs miljonu eiro apmērā.

«IdeaLAB» ir viena no RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas īstenotās vērienīgās programmas «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005 ) aktivitātēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. augusts, 2023 plkst. 13:19