Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Inženierekonomikas un vadības fakultātes vadība pārrunā sadarbības iespējas ar latviešu diasporas pārstāvjiem

27. februāris

Lai apspriestu iespējas veidot kopīgu sadarbību un piesaistītu Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) ārzemēs dzīvojošus Latvijas zinātniekus, š.g. 23.februārī RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē viesojās biedrības “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” jeb kopienas #esiLV  pārstāvji.

Tikšanās laikā ar biedrības valdes pārstāvjiem Elīnu Pinto,  Ģirtu Greiškalnu un #esiLV sekretariāta vadītāju Latvijā Vinetu Hibšmani, IEVF dekāna p.i. Jānis Caune apliecināja, ka RTU attīstībai ir būtiski veidot sadarbību un piesaistīt profesionāļus no diasporas, kā arī ieinteresēt diasporas jauniešus RTU piedāvātajās studiju iespējās. J.Caune uzsvēra, ka RTU un Latvijas izglītības konkurētspējas paaugstināšanai ir svarīgi piesaistīt diasporas mācībspēkus un zinātniekus uz tenūrprofesūras un viesprofesoru amatu vietām RTU. J.Caune arī informēja, ka RTU diasporas jauniešiem var piedāvāt plašas studiju iespējas, kā arī dalību dažādos pasākumos, piemēram vasaras skolās. Tāpat universitāte plāno piedalīties mācību materiālu izstrādē diasporas skolām.

Ar viesiem kopīgas sadarbības iespējas apsprieda arī RTU Attīstības fonda pārstāvji Anita Straujuma, Lelde Loze un IEVF prodekāne zinātnes jomā Inga Jēkabsone.

Biedrība “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” jeb kopiena #esiLV apvieno Latvijas izcelsmes uzņēmējus, zinātniekus, starptautisko organizāciju un radošo industriju profesionāļus. Tās galvenais mērķis – būvēt drošu, stabilu tiltu starp diasporu un Latviju. Vairāk par organizāciju lasiet mājaslapā https://esilv.org.