Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Ēnu dienā skolēni iepazīst fakultātes dekāna darbu

8. aprīlis

Š.g. 4.aprīlī Ēnu dienā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē viesojās jaunieši no vairākām Latvijas skolām, lai iepazītos ar fakultātes dekāna Jāņa Caunes darba ikdienu un dekāna amata profesionālajām niansēm.

Skolēniem bija iespēja uzzināt par dekāna pienākumiem, fakultātes pārvaldību, studiju programmām un citiem jautājumiem. Skolēni arī apmeklēja fakultātes mācību laboratorijas, lai redzētu, kur studenti apgūst uzņēmējdarbības prasmes, uzzināja, kur un kā top dažādu produktu prototipi. Skolēni arī apmeklēja Muitas un nodokļu vēstures muzeju un Muitas laboratoriju, kurā uzzināja, kā muitnieki atklāj kontrabandas preces, preču viltojumus, kā arī bija iespēja redzēt īstus kontrabandas slēpņus.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām un nozarēm, lai veidotu skolēniem padziļinātu izpratni par karjeras izvēles iespējām un reālo darba vidi, veicinot motivāciju un atbildīgus lēmumus par savu nākotni. Uzdevumi ietver skolēnu un uzņēmumu/iestāžu – ēnu devēju – sadarbību, stiprinot saikni starp izglītības vidi un darba tirgu.