Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

RTU svin Starptautisko Bērnu un jauniešu universitāšu dienu

12. aprīlis
.
.
.
Skolēni jūrnieku lomā varēja iejusties RTU Latvijas Jūras akadēmijas sagatavotajā praktiskajā nodarbībā «Tavs kompass rāda uz jūru!». Foto: Toms Norde

Aicinot bērnus un jauniešus apmeklēt Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un tās laboratorijas, kā arī piedalīties praktiskajās nodarbībās, RTU Bērnu un jauniešu universitāte (RTU BJU) 11. aprīļa pēcpusdienā svinēja Starptautisko bērnu un jauniešu universitāšu dienu, kuras laikā RTU BJU piedāvāja īpašu programmu 2.–9. klases skolēniem.

Skolēniem bija iespēja iepazīt RTU, dodoties ekskursijā uz RTU Laboratoriju māju, kurā atrodas modernākās zinātniskās laboratorijas un iekārtas, tostarp lielizmēra robotizēts simulators, ko var izmantot gan dažādiem pētījumiem, gan lidmašīnu pilotu un sportistu treniņiem, savukārt RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē iepazina robotikas aizkulises. Skolēni roku varēja izmēģināt arī praktiskajās nodarbībās «Ūdens un tā noslēpumi!» un «Tavs kompass rāda uz jūru!».

RTU BJU ir licencēts izglītojošu nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. BJU nodarbības, kur ar eksperimentu un praktiskas darbošanās palīdzību bērni atklāj eksakto un dabaszinātņu aizraujošo pasauli, paredzētas 2.–9. klases skolēniem un tiek organizētas trīs vecuma grupās. Nodarbības ir veltītas dažādiem inženierzinātņu tematiem, un tās vada RTU mācībspēki un zinātnieki, kā arī vecāko kursu studenti. Nodarbības notiek Rīgā, Ādažos, Babītē, Cēsīs, Ķekavā, Ogrē, Olainē, Salaspilī un Ulbrokā. No 16. aprīļa nodarbības sāksies arī Liepājā, RTU Liepājas Jūrniecības koledžā. 

Svinam Starptautisko bērnu un jauniešu universitāšu dienu

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Jaunumi