Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

RTU paraksta memorandu par biorafinēšanas ekosistēmas izveidi

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Tālis Juhna kopā ar vēl vairāk nekā divdesmit uzņēmumu un organizāciju vadītājiem 18. jūnijā parakstīja sadarbības memorandu par biorafinēšanas ekosistēmas izveidi, kas sniegs būtisku ieguldījumu bioekonomikas attīstībā. Biorafinēšana ir strauji augoša nozare, kas nodrošina biomasas pārstrādi enerģijā vai plaša patēriņa produktos, kurus izmanto celtniecības materiālu ražošanā, pārtikas rūpniecībā un citās jomās, ziņo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

18. jūnijs

Pirmo reizi festivāla «Lampa» vēsturē taps nākotnes sarunu skatuve uz ūdens; to veidos RTU sadarbībā ar partneriem

Svinot festivāla «Lampa» desmitgadi, vērienīgu skatuvi līdz šim nebijušā vietā diskusijām par nākotnes tehnoloģijām un rītdienas cilvēku veidos Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti ar lieldraugu un sadarbības partneru atbalstu. Ap 200 kvadrātmetru lielo skatuvi, ko studenti būvēs Cēsu pils dīķī, veidos īpaša piepūšama konstrukcija, vēstot par pārmaiņām, ko sabiedrība piedzīvos straujās tehnoloģiju attīstības un klimata izmaiņu dēļ.

17. jūnijs

Iestājpārbaudījums zīmēšanā bakalaura studiju programmas Industriālais dizains reflektantiem

Iestājpārbaudījums zīmēšanā norisināsies 26.07.2024. plkst. 9:00 Rīgā, Ķīpsalas ielā 6, 435. darbnīcā (papildus reģistrācijas maksa par iestājpārbaudījumu 20 EUR)

15. jūnijs