Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

3D betona drukas zinātniskā laboratorija

Vadošais pētnieks: Dr. sc. ing. Māris Šinka
Paula Valdena iela 1, Rīga

2021. gada aprīlī RTU sadarbībā ar sauso maisījumu ražotāju SIA SAKRET nodibināja pirmo 3D betona drukas zinātnisko laboratoriju Baltijā. Tās mērķi ir kļūt par pamatu turpmākai 3D betona drukas attīstībai Baltijas reģionā, piesaistīt dažādu fakultāšu studentus zinātniskā darba veikšanai, sadarboties ar nozari, kā arī iesaistīt to zinātniskajos pētījumos, lai attīstītu 3D drukāšanu reģionā. Laboratorijā ir paštaisīts portāla printeris un batch tipa un M-tec Duo mix mikseris/sūknis liela apjoma drukāšanai. Lai sasniegtu augstākminētos mērķus, laboratorija organizēja pirmo 3D betona konkursu Baltijā, kurā studenti veidoja brīvas formas objektus, kurus varētu izvietot topošajā Latvijas Universitātes pilsētiņā.