«Sabiedrībā trūkst vidutāju starp zinātni un uzņēmējdarbību»

27. oktobris, 2011

Ceturtdien, 27. oktobrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, notika viena no apvienotās Pasaules latviešu zinātnieku III kongresa un Letonikas IV kongresa aktivitātēm – diskusiju klubs «Zinātne un uzņēmējdarbība».

Skatīt galeriju

diskusija-zinatneuznemejdarbiba_29.jpgDiskusija vadīja RTU rektora vietnieks biznesa attiecību un attīstības jautājumos Modris Ozoliņš, un tajā piedalījās 19 valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji, baņķieri, investīciju firmu pārstāvji, pieredzējuši un jauni uzņēmēji. Diskusija kluba galvenais mērķis bija rosināt sarunu: kā vienot akadēmisko vidi un uzņēmējdarbību, lai rosinātu labāku sadarbību.

SIA «Aerodium» pārstāvis Egils Dancis pastāstīja par uzņēmuma veiksmes stāstiem, kas lielā mērā saistīti lieliskā sadarbībā ar zinātniekiem. Savukārt AS «Laima» pārstāve Ieva Jansone ne tikai diskusijas dalībniekus un apmeklētājus kafijas pauzē cienāja ar «Happy Up» enerģijas batoniņiem, bet arī stāstīja par uzņēmuma pozitīvo pieredzi, pieņemot praksē RTU studentus.

Diskusijas otrajā daļā sociālā portāla «Draugiem.lv» runasvīrs Jānis Palkavnieks stāstīja par īpašu zinātnieku vajadzībām izstrādātu sociālo platformu – «Zinātnieki». Viņš piebilda, ka tas ir realizējams, ja augstskolas spēs piedāvāt vismaz 10 zinātniekus. Diskusijas vadītājs Modris Ozoliņš «brīdināja» J. Palkavnieku: «Mēs jums piedāvāsim vairāk par 10, tāpēc – esiet gatavi strādāt pie šā projekta jau pirmdien».

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāve Evija Pudāne atzina, ka šobrīd sabiedrībā trūkst vidutāji, proti, – cilvēki, kas izprot zinātni, bet tajā pašā laikā – uz lietām spēj skatīties no uzņēmēja redzesloka.

RTU Informācijas centrs

27. oktobris, 2011 plkst. 15:54