Aicina sievietes uzņēmējas pieteikties starptautiskai lauksaimniecības un pārtikas nozares biznesa atbalsta programmai

26. aprīlis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs aicina jaunās uzņēmējas līdz 24. maijam pieteikties biznesa atbalsta programmai «Empowering Women in Agrifood» (EWA), kuras mērķis ir novērst dzimumu nevienlīdzību lauksaimniecības un pārtikas nozarē. Programmā tiks uzņemtas desmit Latvijas uzņēmējas, bet kopā tiks atlasītas 120 kandidātes 12 valstīs.

Pieteikties.

EWA ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» iniciatīva, kas starptautiski tiks īstenota piekto reizi, taču Latvijā norisināsies otro reizi. Šogad Latvijā programmu īstenos RTU Zinātnes un inovāciju centrs.

Piedaloties programmā, jaunajām uzņēmējām būs iespēja iesaistīties viņu vajadzībām pielāgotās mācībās, lai programmas izskaņā spētu radīt uzņēmējdarbības risinājumus konkrētiem lauksaimniecības un pārtikas nozares izaicinājumiem. Viņām būs iespēja attīstīt savas biznesa idejas profesionālu mentoru uzraudzībā un saņemt finansiālu atbalstu 1000 eiro vērtībā, vienlaikus cīnoties par galveno naudas balvu līdz pat 10 000 eiro apmērā, lai vēlāk ar šiem līdzekļiem turpinātu biznesa idejas attīstību.

Pieteikties programmai aicinātas sievietes, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu un kurām ir jau reģistrēts uzņēmums (ne vecāks par trim gadiem) vai jauna biznesa ideja lauksaimniecības un pārtikas jomā. Iecerēts, ka programma ilgs no jūnija līdz novembra beigām. Programmas valoda – latviešu.

EWA mērķis ir sniegt vispusīgu atbalstu sievietēm, iedvesmojot viņas apzināties savu ideju un iespēju potenciālu, nodrošinot zināšanas un piekļuvi plašam partneru un kontaktu lokam, kas palīdzētu veiksmīgi uzsākt un attīstīt ilgtspējīgu uzņēmējdarbību lauksaimniecības un pārtikas nozarē. Tā vienlaikus tiks īstenota 12 valstīs: Bulgārijā, Horvātijā, Čehijā, Grieķijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Spānijā, Portugālē, Turcijā un Ukrainā, kopskaitā atbalstu sniedzot 120 sievietēm. Izvērtējot visus iesniegtos pieteikumus, no Latvijas starptautiskajā programmā tiks uzņemtas 10 uzņēmējas.

No 2020. līdz 2023. gadam šī iniciatīva, sniedzot sievietēm nepieciešamos rīkus un resursus, ir sekmīgi stiprinājusi vairāk nekā 370 sieviešu uzņēmēju pozīcijas tirgū un devusi iespēju gūt panākumus lauksaimniecības un pārtikas nozarē.

«EIT Food» ir pasaulē vadošā pārtikas inovāciju kopiena. Tās mērķis ir veicināt inovācijas pārtikas nozarē, lai izveidotu nākotnei atbilstošu pārtikas sistēmu, kas ražo veselīgu un ilgtspējīgu pārtiku visiem. «EIT Food» atbalsta EIT, kas ir neatkarīga Eiropas Savienības struktūra. Ar EIT atbalstu kopiena iegulda projektos, organizācijās un cilvēkos, kas atbalsta kopienas mērķus veselīgas un ilgtspējīgas pārtikas sistēmas izveidē, tādējādi palīdzot uzņēmumiem un universitātēm atraisīt to inovāciju potenciālu un attīstīt lauksaimniecības pārtikas jaunuzņēmumus, kas nodrošina jaunu tehnoloģiju un produktu ieviešanu tirgū. Kopienas atbalsts uzņēmējiem un profesionāļiem nodrošina prasmes, kas nepieciešamas pārtikas sistēmas pārveidošanai.

«EIT Food» ir viena no deviņām EIT zināšanu un inovāciju kopienām, kas izveidota 2008. gadā, lai veicinātu inovācijas un uzņēmējdarbību visā Eiropā. Uzzināt vairāk.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. aprīlis plkst. 14:35