RTU zinātnieki izstādē «Tech Industry 2011» prezentēs jaunās tehnoloģijas

23. novembris, 2011

RTU zinātnieki ar jaunāko tehnoloģiju demonstrējumiem piedalīsies starptautiskajā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstādē «Tech Industry 2011», kas no 24. līdz 26. novembrim norisināsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Izstādes ietvaros Latvijas Tehnoloģiskais centrs organizē «Zinātnes un inovāciju stendu», kurā piedalīsies arī RTU. Zinātniekiem dalība izstādē sniegs iespēju iepazīstināt apmeklētājus ar jaunākām izstrādātām tehnoloģijām un pētījumiem.

RTU izstādē pārstāvēs piecas struktūrvienības no Būvniecības fakultātes (BF), Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF), Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF), kā arī Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF). BF Būvražošanas institūts demonstrēs iekārtu, kas paredzēta pulvera materiālu transportēšanai ar impulsa elektromagnētisko lauku, un informēs par perforētās lentes kā ražošanas atlikuma racionālām izmantošanas iespējām būvniecībā un citās nozarēs.

TMF Aviācijas institūts izstādē piedalīsies ar izstrādāto tehnoloģiju gaisa kuģu konstrukcijas tehniskā stāvokļa novērtēšanai, kā arī apmeklētājus iepazīstinās ar institūta iespējām veikt aerodinamisko un termodinamisko plūsmu aprēķinus. TMF Dizaina un ergonomikas centrs prezentēs vienoto ielu nosaukumu un norāžu sistēmu.

MLĶF Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts demonstrēs riteņbraucēja jostu, kurā iestrādāti gaismu izstarojoši un atstarojoši elementi – diodes.

Savukārt EEF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts prezentēs katalītisko dūmgāzu kondensatoru ar zemas temperatūras plazmas ģeneratoru.

Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieku dalību izstādē koordinē RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs.

Izstādes «Tech Industry» mērķis ir veicināt uzņēmumu ražošanas un tirdzniecības attīstību, stimulēt sadarbību starp Latvijas un ārvalstu uzņēmējiem, atspoguļot rūpnieciskās ražošanas industrijas attīstības tendences un ar to saistīto nozaru attīstību Baltijā, kā arī sekmēt Latvijas ražošanas uzņēmumu konkurētspēju pasaules tirgū.

RTU Informācijas centrs

23. novembris, 2011 plkst. 13:29