RTU sadarbosies ar Drēzdenes Tehnisko universitāti individuālās aizsardzības un sporta apģērbu pētījumos

14. marts
RTU Individuālo aizsardzības līdzekļu laboratorija. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Veidojot ciešākas saites individuālās aizsardzības un sporta apģērbu pētījumos starp Latviju un Vāciju, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Individuālo aizsardzības līdzekļu laboratorija sadarbosies ar vienu no pasaules TOP 500 universitātēm, Drēzdenes Tehnisko universitāti Vācijā.

Individuālajam aizsargapģērbam ir būtiska nozīme individuālo aizsardzības līdzekļu klāstā. Tā ir arī būtiska apģērbu un tekstilrūpniecības pētniecības joma, apvienojot kā teorētiskas, tā praktiskas atziņas no dažādām zinātnes jomām.

Lai veicinātu sadarbību un uzlabotu izpratni par pētījumiem, projektā tiks organizēts darbseminārs individuālo aizsargapģērbu un individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanai un aprobācijai, kā arī diskusijas par rezultātiem. Projekta mērķis ir stiprināt saites starp Latviju un Vāciju un veicināt kopīgus pētījumus ne tikai individuālo aizsargtērpu, bet arī sporta apģērbu jomā sadarbībā ar Drēzdenes Tehnisko universitātes pētniekiem. Projekts piedāvās unikālu iespēju padziļināti izzināt jaunākajos pētījumus, sniedzot vērtīgu ieskatu arī sporta apģērbu aspektos.

RTU Individuālo aizsardzības līdzekļu laboratorija ir vienīgā plaša spektra individuālo aizsardzības līdzekļu, tekstilmateriālu un tekstilizstrādājumu testēšanas un novērtēšanas laboratorija Latvijā, tās aprīkojums – ap 80 dažādu iekārtu – ir unikāls pasaules līmenī. Tajā tiek īstenoti arī antropometrijas un ergonomikas testi un pētījumi, kā arī attīstītas jaunas tehnoloģijas, ilgtspējīgi un ergonomiski materiāli un produkti tekstilnozares un visas Latvijas izaugsmei. Laboratorija nodrošina augsta līmeņa testēšanas pakalpojumus individuālo aizsardzības līdzekļu sertifikācijai, veic tekstilmateriālu un tekstilizstrādājumu objektīvu un neatkarīgu testēšanu un rezultātu interpretāciju, kā arī profesionālu ekspertīzi atbilstoši Latvijas, Eiropas un starptautiskajiem normatīvajiem aktiem un standartiem.

Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. marts plkst. 13:57