RTU piedāvā bezmaksas tālākizglītības kursus augsta līmeņa digitālo prasmju pilnveidei

25. marts
.
.
.
Foto: unsplash.com

Lai palielinātu tādu profesionāļu skaitu Latvijā, kuri spēj lietot tehnoloģijas, lai attīstītu zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgus jaunus produktus un pakalpojumus dažādās nozarēs, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedāvā bezmaksas tālākizglītības kursus augsta līmeņa digitālo prasmju apgūšanai un pilnveidei. Pavasara sezonā tiek piedāvātāji astoņi kursi dažādās jomās strādājošajiem. Sekmīgi tos pabeidzot, dalībnieki saņems RTU apliecību par tālākizglītību, kurā būs identificēta iegūto kompetenču atbilstība DigComp 7.–8. līmenim.

Pieteikties. 

Vairāki kursi paredzēti plašai auditorijai, piemēram, kurss «Biznesa analītika», kas ļaus iegūt zināšanas par datizraces iespējām datu analīzē, datu priekšapstrādi un iegūto rezultātu analīzi. Aizvien pieaugošais datu un informācijas apjoms mūsdienās ir kļuvis par būtisku resursu uzņēmumu izaugsmei. Dati nav tikai statistikas rādītāji, tie ir uzņēmuma dzīvotspējas un inovāciju pamats, kas ļauj prognozēt tendences, pielāgot stratēģijas un veicināt izaugsmi. Līdz ar to prasmes tos jēgpilni izmantot lēmumu pieņemšanā ir vitāli svarīgas jebkuras nozares profesionāļiem.

Mācības notiks attālināti no 16. aprīļa, dalībniekiem nav nepieciešamas priekšzināšanas datizracē vai programmēšanā.

Arī kurss «Ekonomisko procesu prognozēšana» piemērots ikvienam interesentam, jo veidos izpratni par plaši izmantojamiem modeļiem ekonomisko procesu prognozēšanai un ļaus attīstīt praktiskas iemaņas šādu modeļu radīšanā zinātniskās programmēšanas valodas R vidē. 

Dalībniekiem ir nepieciešamas pamatzināšanas matemātikā vai statistikā. Mācības notiks attālināti. Tās sāksies 15. aprīlī.

Savukārt no 9. aprīļa interesenti ar pamatzināšanām matemātikā aicināti klātienē RTU studentu pilsētiņā apgūt kursu «Skaitliskās metodes». Skaitliskās metodes palīdz ātri un efektīvi atrisināt sarežģītas problēmas inženierzinātnēs. Izmantojot eksperimentālo modelēšanu, iespējams optimizēt ražošanas procesu un izstrādāt jaunus produktus. Šis kurss aptver datu analīzi, mašīnmācīšanos un datu zinātni. Galvenā uzmanība tiks pievērsta skaitlisko metožu izstrādei un atbilstošo algoritmu ievešanai, izmantojot programmatūras pakotni «Matlab».

Tikmēr kurss «Būvmehānika» paredzēts būvniecības nozares profesionāļiem, lai atjaunotu un nostiprinātu izpratni par dažādas sarežģītības būvmehānikas principiem un attīstītu spējas izmantot nozarei atbilstošas analītiskās un skaitliskās metodes būvmehānikas problēmuzdevumu risināšanā.

Nodarbības notiks klātienē no 18. aprīļa.

No 16. aprīļa savas zināšanas papildināt aicināti IT jomas speciālisti kursā «Informācijas sistēmu pārvaldība», kurā tiks apgūtas prasmes izmantot būtiskākos digitālos rīkus, platformas un tehnoloģijas, kas nodrošina efektīvu uzņēmuma informācijas sistēmu darbību, tehnoloģisko procesu automatizāciju un visaptverošu informācijas sistēmu pārvaldību.

Kursa norise – attālināti. 

Savukārt transporta un satiksmes organizēšanas jomas speciālistiem noderīgs būs kurss «Paralēla programmēšana transporta sistēmās», kas sāksies 8. aprīlī. Klātienes nodarbībās nozares profesionāļi gūs izpratni par augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju izmantošanu transporta jomā, mācīsies algoritmu veidošanas principus un programmēšanas vides un valodas, stiprinot prasmes veikt datorizētus aprēķinus un transporta datu apstrādi. 

Loģistikā un ražošanā nodarbinātie ar pamatzināšanām matemātikā tiek aicināti apgūt kursu «Sistēmu modelēšana un imitācijas pamati» un attīstīt prasmes sarežģītu sistēmu simulācijas jomā. Kursā simulācija tiek interpretēta kā lēmumu pieņemšanas problēmu risināšanas metode, izstrādājot, konstruējot un eksperimentējot ar reālās sistēmas imitācijas modeli, un paņēmienu kopa, lai risinātu uzņēmējdarbības problēmas, kurās daudzas mainīgo lielumu vērtības nav zināmas vai ir daļēji zināmas, un nav vienkārša veida, kā šīs vērtības iegūt.

Kurss sāksies 8. aprīlī, tas noritēs attālināti, tēmu ilgumu, uzdevumu veidus un programmatūras izvēli pielāgojot dalībnieku  vajadzībām.

Tikmēr enerģētikas un elektrotehnikas nozarē strādājošie, kā arī mehānikas, transporta un ekonomikas nozares speciālisti no 11. aprīļa varēs papildināt zināšanas tālākizglītības kursā «Regulēšanas teorijas pamati». Tajā būs iespējams gūt izpratni par vadības sistēmām, to uzbūvi un sistēmu analīzes galvenajiem principiem, kā arī gūt attīstīt prasmes projektēt automātiskās regulēšanas sistēmas un aprēķināt sistēmu un regulatoru parametrus. 

Dalībniekiem ir nepieciešamas zināšanas augstākajā matemātikā un elektrotehnikas pamatos. Nodarbības notiks attālināti.

Vairāk informācijas par tālākizglītības kursiem. 

Kursi ir izstrādāti projektā «Augsta līmeņa digitālo prasmju apguve Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā» (projekta Nr. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/003). Projektu finansē ES Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcija. Tā mērķis ir palielināt speciālistu skaitu Latvijā ar augsta līmeņa digitālām prasmēm (DigComp 7.–8. līmenis). Projektā zinātnes universitātes – RTU, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Universitāte (LU) – izstrādā un aprobē universitātēs un industrijā 12 studiju moduļus un tos veidojošos kursus augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā.

Šajā pavasarī industrijai aprobācijai tiek piedāvāti pirmie kursi. Lai pārliecinātos, ka tie nodrošinās darba tirgū pieprasītas zināšanas un prasmes, sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) tika piesaistīti dažādu nozaru vadošie profesionāļi, lai kopā ar mācībspēkiem analizētu izstrādāto kursu atbilstību industrijas vajadzībām un sniegtu ieteikumus tā pilnveidei. Profesionāļu novērtējums bija pozitīvs. 

RTU piedāvā bezmaksas tālākizglītības kursus augsta līmeņa digitālo prasmju pilnveidei
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. marts plkst. 11:33

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi